Tuleviku linn

SpaceX astus järjekordse sammu kogu planeedi internetiga katmiseks

Kosmosefirma SpaceX saatis esmaspäeval suurejoonelise internetiprojekti raames kosmosesse järjekordsed 60 satelliiti, vahendab Business Insider.

Falcon 9 raketi poolt teele saadetud satelliidid kaalusid igaüks 260 kilogrammi ning ühinevad sihtkohale jõudes tänavu mais üles saadetud 60 esialgse satelliidiga. SpaceXi asutaja Elon Musk tahab orbiidile saata tuhandeid Starlinki satelliite, et üle kogu maalima kiiret internetiühendust pakkuda.

Plaanide kohaselt peaks ta valitud Põhja-Ameerika ja Kanada regioonides juba järgmisel aastal oma internetiteenust pakkuma hakkama. Kuna Muski kosmosefirma eesmärk on kulude pealt kokku hoida, taaskasutati seekord eelmise raketi ninaosa.

Kokku on firmal plaanis tänavu neli partiid satelliite teele saata, mis viiks kokku orbiidile 360 satelliiti ja võimaldaks juba osa Kanadast ning USA põhjaosast internetiga katta. Ülemaailmse internetiühenduse pakkumiseks läheb veel umbkaudu tuhat satelliiti vaja.

Kuigi SpaceX-il on luba saata taevasse 12 000 satelliiti, olid astronoomid juba peale maikuu starti mures nende ereduse pärast taevas. “Professionaalsed astronoomid muretsevad, et satelliidid hakkavad häirima teaduslikke vaatlusi ja amatööride tegevust,” vahendas Space.com.

SpaceX on astronoomidele kinnitanud, et kui satellidid on oma asukoha sisse võtnud, ei sära nad enam nii eredalt. Samuti kinnitas ettevõte, et kõik satelliidid on 100% hävitatavad ning lagunevad Maa atmosfääri sisenedes täielikult.

Vaata videot SpaceXi esmaspäevasest kosmoselennust siit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.