Stockholm valiti kõige rohelisema liiklusega linnaks

Selle aasta kõige jätkusuutlikuma liiklusega linn on Stockholm.Foto: Shutterstock.

Stockholm valiti esimest korda Oliver Wymani foorumi ja UC Berkeley transpordiuuringute instituudi (ITS) poolt välja antud kõige jätkusuutlikuma liiklusega linnaks, vahendab Businesswire.

Sel aastal lisas Oliver Wymani foorum edetabelisse säästva liikuvuse alamindeksi, mis on eraldiseisev mõõdikute kogum, keskendudes sellele, kuidas linnad liiklusesse investeerivad, et tagada liikumiskeskkonna jätkusuutlikkus.

Dubais Expo 2020 toimuval ülemaailmsel mobiilsuse juhtfoorumil loodud jätkusuutlikkuse indeks rõhutab, et COVID-19 pandeemia avaldab linnalisele liikumiskeskkonnale suurt mõju. Mõne linna jaoks on aasta olnud üllatavalt positiivne – säästva liikuvuse tõusu on märgatavalt näha.

Edetabeli koostamisel võeti arvesse eri aspekte, näiteks investeerimine uutesse tehnoloogiatesse, sealhulgas elektrisõidukitesse. Lisaks vaadeldi ka seda, kuidas on linn vähendanud ummikuid ning julgustanud elanikke kasutama füüsiliselt aktiivsemaid liikumisvõimalusi.

Stockholm on esikohal tänu jätkuvatele investeeringutele elektrifitseerimise ja mikromobiilsuse taristusse, samuti jalakäijate ja jalgratturite arvu suurenemisele, mis kiirendab linna suundumust rohelise liikuvuse poole. San Francisco tõusis üheksa kohta, saavutades üldarvestuses teise koha, osaliselt tänu kaugtöö buumile, mis vähendas oluliselt ummikuid ja ajendas elanikke aktiivsemalt liikuma.

Samal ajal tegi säästva liikuvuse vallas edusamme ka Helsingi (4. koht), mis paistis silma märkimisväärsete autovabade tsoonide ja madala õhusaastega. Amsterdam (5.), mis on maailmas tuntud oma jalgrattakultuuri ja -taristu poolest, jõudis edasi, arendades ja võttes üha rohkem kasutusele elektrisõidukeid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.