Tuleviku linn

Suurbritannia tänavatele jõuavad nutikad “taksofonid”, mil varrukas ohtralt trikke

Fotod: Maximus Networks.

Suurbritannia linnadesse jõuab peagi üle 2000 kompaktse nutikeskuse, mida saab võrrelda näiteks telefoniputkade ja taksofonidega. Briti telekomettevõte Maximus Networks investeerib just sellisesse projekti 150 miljonit naela, et Max 3 nimelised nutikad postid juba järgmisel aastal Suurbritannia linnadesse jõuaksid.

Max 3 eesmärgiks on pakkuda inimestele ühenduvust ja nutika linna funktsioone ka kodust väljas. Alustades saaste, liikluse ja ilmastiku jälgimisest kuni tasuta wifi, telefonikõnede ja navigatsiooniteenuste pakkumiseni. Niinimetatud nutikad taksofonid peaks pakkuma ka erinevate seadmete laadimise võimalust ja ligipääsu hädaabiteenustele.

Max 3 nutika kioski peamised funktsioonid.Fotod: Maximus Networks.

Läbi erinevate rakenduste saavad inimesed puutetundliku ekraani abil ligipääsu olulisele informatsioonile ning kasutada erinevaid funktsioone. Nutiputkades on olemas ka kaamerad, mida võib ohu korral aktiveerida. Samuti saab ekraanide abil levitada olulisi teateid.

Kohalikud ärid peaksid uute kioskide abil saama reklaamida oma pakkumisi ja klientidega digitaalselt suhelda. Max 3 putkad hakkavad lõpuks pakkuma ka 4G ja 5G ühenduvust, et Suurbritannia linnu ja külasid paremini internetiühendusega katta.

“Praegustele ja tulevastele väljakutsetele vastu astumiseks peavad meie linnad nutikaks muutuma,” ütles Maximus Networksi tegevjuht. “Avaliku telekommunikatsiooni uuendamisega ühendame kogukondi ja teeme elu lihtsamaks ja paremaks kõikidele elanikele.”

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.