Tuleviku linn

Suurbritannia veefirma katsetab esmakordselt hooldustööde tegemisel 5G-toega liitreaalsust

Suurbritannia veefirma Northumbrian Water katsetab koostöös O2 ja Ericssoniga 5G kasutamist, et hallata riigi põhjaosas 1,1 miljardi liitri vee ja reovee teenuseid.

Esimese omasuguse projekti raames vaadatakse, kuidas 5G-toega liitreaalsuse (AR, ingl k augmented reality) tehnoloogia võimaldaks kogenud hooldustehnikutel maapealseid meeskondi keerukate probleemide lahendamisel reaalajas aidata ja juhendada.

Northumbrian Watersi strateegia ja ettevõtlusarhitektuuri juht Martin Jackson ütles: “5G on loodud täielikult muutma seda, kuidas me elame ja töötame, luues põnevaid uusi võimalusi ja täiustusi meie ärile, klientidele ja keskkonnale. See on esimene kord, kui sellist testi veefirma poolt läbi on viidud, ja oleme äärmiselt uhked, et juhime teed kommunaalteenuste sektoris.”

Tehnoloogia abil on võimalik mitmel eksperdil ühe kõnega liituda, andes sedasi võimaluse korraga mitut väärtuslikku arvamust kuulda.

5G teeb paljud uued lahendused võimalikuks

O2 ja Ericsson loovad Northumbrian Waterile privaatvõrgu, et tagada häirimata ühendus ja ettevõttele vajalik võimekus. Esimesed katsed hõlmavad kolme ala.

AR-kaardistamine – 5G-toega AR kasutamine, et luua tehnikutele 3D kujutis maa-alustest süsteemidest. Edu korral võiks tehnoloogia abil kaardistada ära kõik 47 210 kilomeetrit veetorustikke, et aidata tehnikutel reaalajas riske ja probleeme lahendada.

Geograafiliste infosüsteemide haldus (GIS)  – Tehnikud ja insenerid saaksid ettevõtte infosüsteemi vajalikke andmeid hallata ja üles laadida ilma wifi- või juhtmega ühenduseta.

Kodune vee haldamise rakendus – Rakendus tarbijatele, et oma kodust veekasutust jälgida ja ebatavalisi mustreid tuvastada, et sedasi võimalikele probleemidele varakult jälile saada.

“Northumbrian Water on olnud fantastiline propageerija 5G võimaluste rakendamiseks Suurbritannia ettevõtete seas, ja on hea näide sellest, kuidas 5G saab muuta seda, kuidas nii kommunaalsektoris kui ka teistes valdkondades asju aetakse,” sõnas O2 tegevjuht Derek McManus.

Allikad: Smart Water Magazine, Northumbrian Water.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.