Tuleviku linn

Suurbritannias saavad reisijad telefonide abil nüüd bussidest nutika ülevaate

Fotod: GoMedia.

Suurbritannia tava- ja kaugsõidu busside reisijad saavad peagi kasutada uut teenust, mille abil saab reaalajas infot ühistranspordi aegade ja reisijate arvu kohta.

Lahenduse taga on bussides kasutatavate meediasüsteemide tootja GoMedia ja ühistranspordi sektori ettevõte Icomera, kelle koostöö tulemusena saavad reisijad oma marsruute veelgi täpsemalt planeerida.

Lisaks pardal olevale wifi ühendusele saavad inimesed kiire ligipääsu täpsetele ja reaalajas muutuvatele saabumisaegadele. Samuti saavad inimesed samast kohast leida võimalusi oma teekonna jätkamiseks ja muud vajalikku informatsiooni. Seda kõike saavad inimesed teha oma nutiseadmetes, ilma et oleks vaja kasutada bussis olevaid seadmeid.

“Maailmas, kus nutitelefoni abil on peaaegu kõike võimalik kerge vaevaga broneerida, on oluline, et ka ühistransport käib ajaga kaasas ja on nooremale põlvkonnale kättesaadav ning meelitab samaaegselt inimesi autodest eemale,” sõnas Roger Matthews, GoMedia tegevdirektor.

“Ühistranspordi kasutamise kasv ja transpordimooduste jagamine on keskkonnale vähem kahjulik ja oleme uhked, et meie lahendus aitab inimesi kogu nende teekonna vältel, esimesest viimase kilomeetrini, võimaldades neil rohelisemaid valikuid teha,” jätkas ta.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses