Suurbritannias võimaldab digisüsteem jälgida trammide liikumist ja reisijaid reaalajas

Suurbritannias West Midlandsis kasutusele võetud uus raadiosüsteem võimaldab operaatoril jälgida trammide liikumist ja reisijaid reaalajas ning tehnoloogia aitab tagada, et erinevatele olukordadele jõutaks reageerida täpselt ja tõhusalt, kirjutab RTM

“Me kasutame end tõestanud digitaaltehnoloogiat ja kohandame seda oma eesmärkidele, vastavalt projekti toimimismudelile,” sõnas West Midlandsi esindaja Mike Pelling.  

Ta lisas, et kindlasti peab tagama, et trammide kasutajad saaksid end turvaliselt tunda ja et juhid ja operaatorid teaksid, et nad kasutavad enda töös parimat võimalikku tehnoloogiat. 

Kasu keskkonnale

“Trammisüsteemil on ühtlasi üha olulisem roll maanteeliikluse ja süsinikdioksiidi heitmete vähendamisel kogu regioonis,” selgitas Pelling. 

Eeldatavasti suureneb lähiaastatel trammivõrgu suurus West Midlandsis kolmekordselt. Võrku kaasatakse veel täiendavaid tramme, depoosid, hooldushooneid ja operatsioonide juhtimiskeskusi.

Uuendamis- ja laiendusprogrammi kuuluvad ka mitmed juhtimis-, side- ja reisijate infosüsteemid, mille abiga saab hoolitseda selle eest, et trammitee ja -liiklus töötaks tõrgete ning probleemideta.

Arendustööd jätkuvad

West Midlandsi trammisüsteemi arendusprojekt on osa 1,5 miljardi euro suurusest investeeringust, et arendada kohalikku teedevõrku. 

Praegu ehitatakse ka uut, 20 trammipeatusest koosnevat trammiliini Brierley Hillile, mis hakkab tööle 2023. aastal.

Süsteemi laiendamine hõlmab lõpuks ka marsruuti Birminghami rahvusvahelisse lennujaama, mis on praegu projekteerimisjärgus. Ühendatud ametiasutus on laiendamise hõlbustamiseks tellinud veel lisaks 21 trammi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.