Tuleviku linn

Taanis astuti veel üks samm keskkonnasõbraliku transpordi poole

Foto:Keolis.

Taani ühistranspordifirma Movia sõlmis äsja lepingu Prantsuse transpordifirma Keolisega, toomaks Taani tänavatele 47 uut bussi, millest 32 on täiselektrilised. Bussid hakkavad sõitma Suur-Kopenhaageni piirkonnas, vahendab Sustainable Bus.

Projekti maksumus on enam kui 100 miljonit eurot ning see kestab vähemalt kümme aastat. Leping hõlmab esialgu vaid Zealandi regiooni, mis on Taani kõige rahvarohkem (2,5 milj. inimest) kant ja kus asuvad viis suurt linna.

Keolis palkab selleks tarbeks üle 170 uue töötaja, kellest 150 on uued bussijuhid. Kokku hinnatakse kõiki juhte arvestades aastaseks kilometraažiks kuus miljonit kilomeetrit.

Busside hooldamiseks ehitatakse Nykøbing Falsterisse eraldi töökoda ning laadimiseks ja väiksemateks töödeks kolme teist teeninduspunkti Kopenhaagenisse, Slagelsesse ja Korsørisse.

Parema transpordikogemuse loomiseks töötab Keolis aktiivselt ka tavaliste bussireisijatega, et luua jätkusuutlikum mobiilsusplatvorm.

Keolis on Taanis toimetanud juba varasemast ajast, opereerides üheksas linnas kokku enam kui 500 bussi. Lisaks vastutab firma kahe riigisisese kergraudtee eest.

Keolis on alates 2019. suvest rakendunud keskkonnasõbraliku transpordi kasutamist ka muudes riikides, näiteks Rootsis, Norras ja Hollandis. Elektribusside kõrval arendatakse Prantsusmaal välja ka vesinikbusse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.