Tuleviku linn

Tallinn valiti maailma 7 nutikaima kogukonna sekka

Foto: Shutterstock.

Intelligent Community Forum (nutika kogukonna foorum, ICF) tegi teatavaks 2020. aasta seitse juhtivat nutikogukonda, mille sekka on järjekordselt valitud ka Tallinn.

Järjekorras 18. top 7 nimekiri nutikatest kogukondadest on järgmine (tähestikulises järjekorras):

  • Adelaide, Austraalia
  • Hamilton, Kanada
  • Hudson, USA
  • Markham, Kanada
  • Sunshine Coast, Austraalia
  • Tallinn, Eesti
  • Westerville, USA

Nomineeritud linnadest viis on tabelisse juba varem jõudnud, näiteks ainuke tänavu nimekirja pääsenud Euroopa linn Tallinn on välja ICF-i poolt välja valitud kuuendat korda. Esmakordselt jõudsid top 7 sekka Adelaide ja Markham. Möödunud aasta võitjaks osutus Taiwani linn Taoyuan.

Taoyuanis toimunud konverentsil valiti välja tänavused kandidaadid, kelle seast valitakse juunis välja 2020. aasta võitja – aasta nutikas kogukond.

“Väikeste ja keskmise suurusega linnade arenemine edukateks nutikateks kogukondades on jätkumas,” sõnas ICF-i kaasasutaja Louis Zacharilla.

“Need kohad ei tee edusamme ainult eraldi kogukondadega, vaid tõukavaid oma riike uute ideede, majandusliku kasvu ja jätkusuutlikkuse poole. Me näeme praegu seda, mida Taiwani riigi ja Ohio osariigi juhid püüavad luua: Nutikaid riigid, osariigid ja piirkonnad. Väikeste linnade jaoks on praegu väga põnev aeg, kuna nad tõestavad, et suurus loeb vähem kui võime kohaneda.”

Iga tänavu nomineeritud linna kohta on ICF lisanud kirjelduse, kus põhjendatakse otsust linna välja valimiseks ja tuuakse välja edusammud ja nutikad lahendused, mis linnas kasutusel. Tallinna puhul tuuakse välja tugevat IT-kogukonda ja hariduse edendamist. Pikemalt saab Eesti pealinna ja teiste kandidaatide kohta lugeda siit.

ICF on rahvusvaheline võrgustik, mis ühendab sadu linnu ja piirkondi koostöös majandusliku arengu jaoks ning ekspertteadmiste ja -teabe vahetamiseks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.