Teel targa linna poole: Riia soovib viia linna süsteemid uuele tasemele

Riia soovib süsteemselt töötada jätkusuutliku ja targa linna arendamise suunas.Foto: Shutterstock

Targad süsteemid on kogu maailmas aina olulisemaks muutunud. Riia linnavolikogu, eesotsas linnaarengu osakonnaga hakkab 2023. aasta sügiseks välja töötama suuniseid, et viia lõunanaabrite pealinna targad süsteemid uuele tasemele.

Tõuge selle sammu astumiseks tuli Euroopa Komisjoni tegevussuunast, mis näeb ette, et kohalikud omavalitsused vastutavad targa linna lahenduste sihipärase loomise ja süstemaatilise elluviimise ees. Nii on tulevikus võimalus tagada linna taristu tõhus kohandamine nii kodanike kui ettevõtjate vajadustega, muutes elu linnas mugavaks, turvaliseks ja jätkusuutlikuks. 

Samas peab linn suutma jätkuvalt reageerida tuleviku väljakutsetele, suutma kiiresti kohaneda muutustega, vähendades sellega kahjusid ja riske infrastruktuurile, kodanike tervisele ja elule.

Targa linna eesmärgid peavad olema seotud linnaplaneerimis- ja arengudokumentidega, sisaldama neis välja toodud linna arenguprioriteete ning olema välja toodud ka nendes valdkondades, mis jäid väljapoole strateegiliste dokumentide raamistikku, kuid võiksid tulevikus muutuda. majanduse, teaduse ja innovatsiooni arengu edasiviivaks jõuks.

Riia 2030. aastani koostatud säästva arengu strateegias määratletud visiooni kohaselt on Riias vaja parandada elukvaliteeti ning linn peab olema ressursse säästev, tark, innovaatilise majanduse ja kliendikeskse haldusega.

Keskpikas perspektiivis peaksid targa linna lahendused soodustama kliimaneutraalsust, ressursi- ja majandamise efektiivsust ning innovatsiooni loomist ja arendamist

Targa linna suunised on strateegiline dokument viieks aastaks.

Suunistes on kavas kaasata saavutatavad eesmärgid seitsmes prioriteetses valdkonnas – mobiilsus, turvalisus, haridus, sotsiaalteenused, meditsiin, juhtimine ja eluasemega seotud teenused.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.