Tuleviku linn

Tehisintellektiga kaamera suudab palavikus inimesed tuvastada isegi rahvamassis

Illustratsioon: Kogniz Health.

USA tehisintellekti (AI) ja turvaettevõte Kogniz Health on arendanud valmis AI-toega termokaamera ja tarkvarasüsteemi, mille abil saab palavikku tuvastada ka suuremates inimgruppides.

Eeskätt on nn tervisekaamera mõeldud ettevõtetele, kellel on vaja reaalajas töötajate seisundit kontrollida, et potentsiaalselt koroonaviirusesse nakatunud võimalikult kiirelt isoleerida ja sedasi viiruse levikut takistada.

Silicon Valleys asuva firma teatel aitab süsteem organisatsioonidel kulusid kokku hoida, kuna enam ei ole vaja sissepääsude juurde käeshoitavate kaameratega töötajaid paigutada.

“Ettevõtted soovivad hoida oma töötajaid tervena ja turvalisena,” ütles Kognizi kaasasutaja ja tegevjuht Daniel Putterman. “Sellise pandeemia ajal on ülioluline, et organisatsioonid suudaksid kiiresti kindlaks teha inimesed, kes võivad olla haiged, ja üks viis selleks on palaviku tuvastamine.

Käsitsi kantavad termopüstolid on väga kallid, töömahukad ja loovad kitsaskoha. Oleme võimelised pakkuma temperatuuri tuvastamist kõrge inimvooluga keskkondades, et kõrgendatud kehatemperatuuriga isikuid saaks täiendavalt kontrollida.”

Kaamera suudab inimgrupis palaviku tuvastada kuni viie meetri kauguselt

Tervisekaameral on integreeritud termokaamera, optiline kaamera ja kõrge eraldusvõimega ekraan. Selle saab asetada lauale või leti peale, kinnitada seinale või statiivile.

Kui inimesed kõnnivad üksinda või rühmadena kaamera eest läbi, kontrollitakse nende kehatemperatuuri reaalajas infrapunatehnoloogia abil ja kuvatakse iga inimese pilt, kellel on kõrgendatud temperatuur.

Kognizi väitel suudab kaamera tuvastada inimese naha temperatuuri ligi 5 meetri kauguselt.

Tervisekaamera kasutab AI-d, et tuvastada inimese kehatemperatuur silmade lähedal – sedasi saab võimalikult täpset lugemise. Süsteem ei vaja täiendavaid seadmeid ja see kohandub automaatselt ümbritseva õhutemperatuuri muutustega.

Töötajad saavad seadistada hoiatusi konkreetse temperatuurivahemiku või tavapärasest kõrgema temperatuurivahemiku jaoks.

Reaalajas hoiatused saadetakse SMS-ile, telefoni või Slacki. Otsevideovoog koos temperatuuriga kuvatakse Kogniz Health Cam ekraanil ja on saadaval Kognizi mobiilirakenduses ja veebiliideses.

Selles rubriigis räägime, tarkade ehk nutilinnade arengutest, tuleviku teenustest, transpordist ja arhitektuurist ning kõigest, mis puudutab tuleviku linnade elanikke ja selle keskkonna kasutajaid.

Rubriigi sisu loob ja kureerivad Ülemiste City arendajad Mainor Ülemiste ja Technopolis Ülemiste.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.