5.–8. jaanuarini 2023 Las Vegases toimunud tehnoloogiamessil CES avaldati 2023. aasta ülemaailmne innovatsiooni tulemustabel, millega anti hinnang poliitikale ja tavadele, mis kas soodustavad või takistavad uuritud riikides tehnoloogilist innovatsiooni.
Uuringus mõõdetakse 40 näitajat 17 kategooria lõikes, sealhulgas näiteks maksusõbralikkus, keskkonnakvaliteet, kaubanduspoliitika, lairibaühendus ja küberturvalisus. Hinnati kokku 70 riiki üle maailma, sealhulgas kõiki Euroopa Liidu ja G20 liikmeid.
Kõrgeima ehk innovatsioonitšempioni tiitli pälvis rekordiliselt 24 riiki: Austraalia, Austria, Belgia, Kanada, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Island, Iirimaa, Iisrael, Jaapan, Leedu, Luksemburg, Madalmaad, Uus-Meremaa, Norra, Singapur, Hispaania, Rootsi, Šveits, Ühendkuningriik, Ameerika Ühendriigid ja Euroopa Liit (EL).
Eesti pälvis Soome ja USA järel auväärse kolmanda koha. Mis hinnangud ning missugustes valdkondades Eestile täpsemalt anti, saad näha veebilehelt siit (vaata ka pildilt).
CTA tegevjuht Gary Shapiro nentis, et tänavused innovatsioonimeistrid on võtnud omaks poliitika, mis päästab valla innovatsiooni ja võimaldab mitmekesistel kogukondadel tuua ellu ja turule uusi tehnoloogiaid, parandades nii miljonite inimeste elu.
Ta lisas, et võrreldes viimase, 2019. aastal tehtud hinnanguga, on 2023. aasta tulemuskaardis hõivanud hüppeliselt täthsama koha ettevõtlus, kuna innovaatorid üle maailma pidid rakendama ja arendama uusi tehnoloogiaid, et töötada uskumatu kiirusega välja vaktsiine, pakkuda piiriüleselt arstiabi, luua veebipõhiseid vahendeid kaubanduse ja hariduse jaoks ning keerulistes tarneahela muredes navigeerimiseks.
Täpsema info tulemustabeli kohta leiad CTA veebilehelt siit.
Ülemaailmse innovatsiooni tulemustabeli on koostanud Consumer Technology Association (CTA) pärast 71 riigi andmete analüüsimist. Tegemist on 40 näitaja võrdleva analüüsiga, mis toetavad innovatsiooni 17 kategooria lõikes.
Global Innovation Champions on loodud innovatsiooni, majanduskasvu ja sotsiaalset progressi toetava keskkonna soodustamiseks. Nad aitavad luua poliitikaid, mis võimaldavad tehnoloogia innovatsiooni sellistes valdkondades nagu näiteks tervishoid, digitaalne rahandus ja transport.