Tuleviku linn

Tesla tütarettevõte ehitab hiiglasliku aku, mis hoiab ka keerulisel ajal Texases tuled põlemas

Foto: Tesla.

Tänavu veebruaris võitles Texas ränkade lumetormide ja ekstreemselt madalate temperatuuridega, mis tõid endaga kaasa USA ajaloo suurima elektrikatkestuse. Peale katastroofi sai üks asi kindlaks: osariik vajab põhjalikku energiainfrastruktuuri uuendamist. 

Aga kes hakkab sellega tegelema? Loomulikult Texase uusim elanik Elon Musk.

Hiigelaku

Probleemi lahendamiseks on Tesla tütarettevõte nimega Gambit Energy Storage LLC väidetavalt hakanud ehitama massiivset akut, mille peaks teoorias saama ühendada Houstoni linna elektrivõrku, vahendab Bloomberg.

Aku energiasalvestusvõime on seni teadaolevalt üle 100 megavati, mis tähendab, et see suudaks kuumal suvepäeval elektriga kindlustada umbes 20 000 majapidamist.

Plaani realiseerimine tähistaks Tesla esimest ametlikku sammu USA energiasektorisse. 2019. aasta oktoobris ennustas Musk, et Tesla energiaäri võib aja jooksul muutuda isegi suuremaks kui selle autotööstus. 

Kuigi Tesla pole akuprojekti veel ametlikult kinnitanud, viitavad mõned avalikult kättesaadavad kinnisvararegistrid sellele, et Musk on asjaga seotud. Pealegi kritiseeris Musk ühes oma Twitteri postituses veebruaris juhtunu pärast üht Texase suurimat elektrivõrguhaldajat ERCOT-it (Electric Reliability Council of Texas).

Texase elektrivõrk varises külma ilma ja energiavarustuse tõrke tõttu kokku. Umbes 28 000 megavatti söe-, tuuma- ja gaasiallikaid jäid võrguühenduseta, mis moodustab ligi kolmandiku kogu ERCOTi energiamahust.

Väidete kohaselt on Gambiti akusüsteem juba ERCOT-is registreeritud ning asub see Texas-New Mexico Poweri alajaama lähedal.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.