Tuleviku linn

Tesla uues tehases hakatakse tootma sama palju akusid kui praegu terves maailmas kokku

Foto: Tesla.

Tesla esimene liitiumioonakude tehas, mis asub Berliinis, toodab ettevõtte asutaja Elon Muski sõnul kuni 250 GWh. See on võrdväärne laias laastus hetkel kogu maailmas aku elementide tootmisvõimsusega.

Aasta alguses esitles USA autotootja uut ja võimsamat akut Tesla 4680 ja selgitas lisaks sellele ka oma tootmise plaani.

Berliini tehas ei jää ainukeseks

Lisaks Berliinile, kavatseb Tesla tulevikus avada oma tehased ka Texases ning Hiinas. Ehituse edenemise põhjal näib, et esimesena valmib just Berliini tehas.

Eelmisel nädalal alustas ettevõte oma peagi valmivas Berliini tehases uute töötajate palkamist.  

“Ma arvan, et sellest saab maailma suurim akuelementide tehas. See suudab toota 100 GWh aastas ning võib-olla aja jooksul isegi 200 kuni 250 GWh,” sõnas Tesla asutaja ja tegevdirektor Elon Musk. 

Sellise võimsuse saavutamiseks peab Tesla veel parandama oma tootmisprotsesse Fremontis asuvas pilootjaamas. Samuti peab ettevõte mõned masinad pideva vooluga töötamiseks ümber kujundama.

Tesla ei ole teatanud kindlat ajakava Berliini Gigafactory akude tootmise alustamiseks, kuid eeldatavasti algab see umbes samal ajal kui sõidukite tootmine, mille nad soovivad saavutada 2021 aasta juulis.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.