Septembri alguses toimuv esimene Ülemiste City Future Forum keskendub tippettevõtete uute ärimudelite ja talendijuhtimise tööriistade tutvustamisele ja omavahelisele kogemuste jagamisele.
8.-10. septembril Baltimaade suurimas ärilinnakus peetava Ülemiste City Future Forumi fookuses on kolm tulevikku vaatavat ja inspireerivat valdkonda – uute ärimudelite loomine ja rakendamine, talentide avastamine ja arendamine ning roheline mõtteviis kui uus tegelikkus ja ärivõimalus.
Lähipiirkonnas ainulaadses B2B (ehk ettevõttelt ettevõttele) vormis tulevikuäri konverentsil astub lavale enam kui 70 esinejat, ühtekokku osaleb üle 1200 inimese ligi 30 riigist. Tihedalt on kaasatud rahvusvahelised ja kodumaised ettevõtted; kõrgkoolide õppejõud, teadurid ja üliõpilased; start-up’id ja talendid; MTÜ-de ja linnade esindajad.
“Ülemiste City Future Forum puudutab tervet laia ärispektrit. Uuenduslikel ettevõtetel avaneb võimalus isekeskis julgeid ideid ja kogemusi vahetada ning samas jagada neid särava mõttelennuga talentide, investorite ja tudengitega. Kõneldes linnastumise teenistuses olevast tulevikuärist, peame äärmiselt tähendusrikkaks, et korraldame konverentsi koostöös Tallinna kui järjest rohelisema maailmalinnaga,“ sõnas Mainor AS-i juhatuse esimees Kadi Pärnits. Ta avaldas samas lootust, et iga paari aasta tagant toimuma hakkavast hübriidfoorumist kasvab ülemaailmne suursündmus.
Pärnits lisas: „Ülemiste City innovatsiooni ja talendiarengu suunanäitaja ning järjest läbimõelduma kasvukeskkonna loojana soovib innustada leidma uusi võimalikke – aga ka esmapilgul võimatuna näivaid – koostöövorme. Uudsus, teadmistejanu, värske tulevikuvaade ja koosloome võiks saada nende päevade märksõnadeks.“
Lisaks kohalikele tippettevõtetele jagavad mõtteid ja kogemusi mitmed laia rahvusvahelise haardega tegijad. Volkswagen Group’i autotööstuses tarkvaraarenduse eest vastutava CARIAD SE Eestis tegutseva üksuse tegevjuht Nicolas Derbin räägib uuendusliku ettevõtluse tulevikust. Menuraamatu „Metropolis“ ajaloolasest autor Ben Wilson mõtiskleb, miks on targas linnas elamine inimkonnale parim lahendus ja millised on linnaplaneerijate suurimad väljakutsed.
Paneelides arutletakse, kuidas leida ja hoida talente, milliseks kujuneb rohekeskkonna olulisus ning mil moel mõjutavad innovaatilised andme- ja teadmistepõhised lahendused aina muutuvat äri- ja linnaruumi. Töötaja tervisejuhtimise uuenduslike mudelite vestlusringis astub teiste hulgas üles kõrgelt hinnatud Soome tervishoiu- ja sotsiaalteenuste pakkuja Mehiläineni ärijuht Antti Miettinen.
Samuti on võimalik osa saada erinevatest häkatonidest, Fujitsu Estonia läbiviidavast tuleviku linna loomest, tutvustada FutureExpo’l uusi lahendusi, tööriistu ja ideid või saada EduFest’il osa koolitusampsudest vaimse, füüsilise, sotsiaalse ja majandusliku heaolu ning digitaalse tervise teemadel.
Registreerimine, ettekannete ja muu info: www.futureforum.ee.