Tuleviku linn töös: Londonis kannavad õpilased koolikottides õhusaastet mõõtvaid andureid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Londonis kannavad 250 õpilast viiest erinevast koolist nädala jooksul spetsiaalsetes seljakottides sensoreid, mis mõõdavad õhus tahkete osakeste sisaldust ja NO2 taset, vahendab Smartcitiesworld.

Veidi üle ühe kilo kaaluvad sensorid arendati välja Dysoni inseneride ja Kings College Londoni koostöös ning sensor mahub kooliõpilaste seljakotis lihtsalt ühte taskusse, mõõtes sedasi saastetaset iga lapse kooliteel ja kogu päeva jooksul.

Uuringus kogutud andmeid analüüsitakse, et selgitada välja, millisel hetkel õpilaste teekonnas või mis ajal päevast nad kõige rohkem saastega kokku puutuvad. Samuti võrdlevad teadlased erinevusi nende õpilaste vahel, kellel on sarnane teekond, kuid kes kasutavad erinevaid marsruute.

Kogutud andmete ja nende põhjal tehtud analüüsi järel saab seejärel teha soovitusi, kuidas lapsed tulevikus vähem saastega kokku puutuda saaksid.

Saastatud õhk piirab lastes kopsude arengut ning lapsepõlves tekkinud probleemid võivad täiskasvanuks saades jätkuda ning areneda hilisemas elus isegi krooniliseks kopsuhaiguseks.

Sensorid koolikottides on osa suuremast Breathe London projektist, mille eesmärgiks on luua maailma kõige ülevaatlikum õhu jälgimise võrgustik. Selle jaoks on linnas üle saja õhukvaliteeti mõõtva sensori ja samal eesmärgil ringi liikuvad sõidukid.

Kui selline lähenemine ja tehnoloogia leiab Londonis kinnituse, on järgmine samm see juba ülemaailmselt linnades kasutusele võtta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.