Tuleviku linn

Tuleviku transport: Lime kahekordistab Euroopas e-jalgrataste kättesaadavust

Foto: Shutterstock

Renditõukside ja -jalgrataste pakkumise poolest tuntud Lime teatas plaanist investeerida oma e-rattaparkidesse 42 miljonit eurot ja laiendada tegevust eri linnades 2022. aastaks kahekordselt, kirjutab CitiesToday

Suurem osa investeeringust suunatakse Euroopasse, kus ettevõte kavatseb viia ühiskasutatavad e-jalgrattad 15 uude linna Prantsusmaal, Saksamaal, Suurbritannias, Itaalias ja Hispaanias.

Ettevõte esitles hiljuti ka järgmise põlvkonna e-jalgratta mudelit, millel on võimsam mootor, telefonihoidja navigeerimiseks ja vahetatav aku. “Me tahame ehitada välja sellise Lime’i platvormi, kus saaksid inimesed kõikjal linnas jalgrattaga sõita ning meie arvates on just e-jalgrattad sellise pikkusega reiside jaoks ideaalsed,” ütles ettevõtte Euroopa esindaja Ghassan Haddad. 

“Seetõttu teeme linnadelt saadud tagasiside põhjal olulisi investeeringuid oma e-jalgratta täiustamiseks ja selle toomiseks Euroopa metropolidesse,” märkis Haddad. “Ühiskasutavatel jalgratastel on oluline roll, et inimesed saaksid linnades turvaliselt liigelda, mistõttu on just praegu meie jaoks väga tähtis, et saaksime suurendada e-jalgrataste kättesaadavust,” lisas ta.

Ettevõtte sõnul on sõitjate keskmine reiside kestus pandeemia algusest alates kahekordistunud ning nende peamine eesmärk on, et sõitjad kasutaksid rattaid kõikvõimalikesse kohtadesse liikumiseks terve päeva vältel, näiteks käiksid nendega poes või sõidaksid lihtsalt sõpradega ringi. 

Lime’i Euroopa kliendid tegid eelmisel aastal e-jalgratastega peaaegu kaks miljonit sõitu ja ettevõte loodab, et see arv kasvab ka sel aastal märkimisväärselt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.