Ülemiste City arendaja siseneb investorina tervisetehnoloogia start-up maailma

Mainor AS-i nõukogu esimees Guido Pärnits (pildil vasakul) põhjendab investeeringut sooviga lüüa kaasa uue põlvkonna Eesti tervisetehnoloogia eduloo käivitamisel.Foto: Mainor AS

Mainor AS investeerib sel aastal Ülemiste City talendikeskkonna teadmispõhisesse arendamisse üle miljoni euro. Muuhulgas lüüakse kaasa uudse lähenemisega tervisejuhtimise rakenduse käivitamisel.

Uus tervisetehnoloogia edulugu

Otsust siseneda investorina start-up maailma ja paigutada tervisetehnoloogia idufirma Activate Health’i välja töötatud rakendusse 200 000 eurot põhjendas Mainor AS-i nõukogu esimees Guido Pärnits sooviga lüüa kaasa uue põlvkonna Eesti tervisetehnoloogia eduloo käivitamisel.

“Oleme Ülemiste Citys alati soosinud innovatsiooni ja nutikaid tulevikulahendusi. Activate’i rakendus annab inimesele tööriistad iseseisvaks tervisejuhtimiseks koos parimate teaduspõhiste praktikate ja kaasaegsete tehnoloogiliste lahendustega. Näeme selles suurt potentsiaali nii oma kogukonna arendamiseks kui paljude Eesti elanikeni ja ka piiri taha jõudmiseks,” sõnas Pärnits.

Koostöös Eesti arstide, teadlaste ja tervisenõustajatega loodav platvorm on kui digitaalne personaaltreener, mis aitab iga soovija füüsilist ja vaimset vormi pidevalt arendada. Rakendusse on kokku toodud uuemad tervisekontrolli võimalused, ekspertide loodud programmid, teaduspõhised soovitused ja kogenud coachide mikronõustamise (täpsema info leiad veebilehelt https://activate.ee)

Activate Health asutaja ja tegevjuht Siim Saare tõi välja, et paljud terviseäpid keskenduvad ühele valdkonnale, Activate aga aitab vaadata tervikut – suurendada korraga liikumisaktiivsust, parandada toitumisharjumusi, saavutada paremat unekvaliteeti ja õppida stressijuhtimise tehnikaid.

“Teadusuuringud näitavad, et tehes neis valdkondades samaaegselt õigeid samme, on võimalik füüsiline ja vaimne vorm vaid mõne kuuga uuele tasemele viia,” märkis Saare. Ta lisas, et toote arendamisel ja testimisel on Ülemiste City olnud suurepärane “eluslabor” ning tulevikus soovitakse platvormi viia ka teistesse tarkadesse linnadesse üle maailma. 

Võtmekohal terviklik kogukondlik tervisemudel

Guido Pärnitsa sõnul investeeritakse tänavu üle miljoni euro, et jätkata Baltimaade suurimas ärilinnakus teadmispõhist keskkonna arendamist, kus ühtviisi mõeldud talendisõbralikule avaliku ruumi ja töökohtade kujunemisele. Need investeeringud ei ole suunatud kinnisvara, vaid talenditeenuste, teaduskoostöö, hariduse, TestCity jm pehmete väärtuste arendamisse.

Pärnits selgitas, et kaasaegse ja inspireeriva elu-, õpi- ja töökeskkonna loomisel saab järjest enam hügieeninormiks kogukondlikule tervisele keskendumine. Tervislikku käitumist toetavat linnakut luues on olulisel kohal talentidele omamoodi turvavõrgustiku loomine – et nad saaks võimalikult segamatult keskenduda ning et neil oleks käe-jala juures võimalikult lai valik teenuseid.

Koostöös teadusasutuse ja kõrgkoolidega jätkatakse tõendus- ja teadmispõhise linnaruumi ja keskkonna loomist.

“Värske tervisekäitumise uuring reedab, et 60% meie inimestest veedab üle viie tunni päevas istudes. Tartu Ülikooli teadlaste abil valminud Ülemiste City tervisliku linna mudel rõhutab töötaja vaimset, füüsilist ja sotsiaalset heaolu toetava tervikliku töökeskkonna olulisust,” sõnas Pärnits. 

Mai on Ülemiste linnakus tervisekuu

Mai on Ülemiste Citys tervisekuu, kus kavas erinevad teemakohased algatused – näiteks jalgrattaga tööle tulemise väljakutse (Bike2Work), välitreeningud, vaimse tervise ja trepist kõndimise nädalad.

Tervisekuu raames luuakse rattateed, kõnnikoosolekute rajad ja arendatakse edasi väljas töötamise võimalusi. Tartu Ülikool tutvustab 20. aprillil põhjalikku uuringut Ülemiste City kogukonna tervisest ning erinevatest hoos töötamise võimalustest.

Tervisekäitumise tulevikust ja trendidest kõneldakse 2. juunil esimest korda toimuval Ülemiste City Tervisekonverentsil (täpsema info leiad veebilehelt https://uct22.ulemistecity.ee), kus lavale astub enam kui 20 valdkonna tippspetsialisti.

Väikestele tulevikutalentidele mõeldes valmib Ülemiste linnakus paari aasta pärast rahvusvaheline hariduskvartal (loe lähemalt SIIT), mis rajatakse koostöös Tartu Ülikooli liikumislaboriga õppima suunava ja liikuma kutsuva rohekooli põhimõtete järgi. Linnaku südamesse kerkiva õpikvartali kõrvale tuleb tervise ennetusele ja innovatsioonile keskenduv 6-korruseline ja ligi 400 spetsialistiga uus tervisemaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.