Tuleviku linn

Ülemiste City arendajad investeerivad Tallinna Tehnikaülikooli professuuri ligi pool miljonit

Mainor ASi initsiatiivil avab Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) sügisest esmakordselt tuleviku linna professuuri, mida Ülemiste City linnaku arendajad kavatsevad rahastada järgmise viie aasta jooksul ligi poole miljoni euroga.

TalTechi rektori Jaak Aaviksoo sõnul on tuleviku linna temaatika üheks ülikooli uurimisprioriteediks ja professuur inseneriteaduskonnas on plaanis avada juba sel sügisel. „TalTechi fookuses on erinevad targad asjad – iseauto, tark maja, tark kodu, tark linn – mida edendame koostöös partneritega Eestis ja kaugemalgi. Selles mustris on tähtsal kohal Mainoriga koostöös asutatav Tuleviku Linna Professuur, mis peaks looma sünergia Ülemiste City ja TalTechCity vahele,“ ütles Aaviksoo. Selleks on tehnikaülikoolil hetkel käimas rahvusvahelisel tasemel professori otsinguid ning rektori sõnul on paar väga tugevat kandidaati uuele kohale ka olemas.

Mainor ASi juhatuse esimehe Kadi Pärnitsa sõnul on tegu teadaolevalt Eesti suurima erakapitali investeeringuga sarnasesse haridusprojekti. “Linnaplaneeringut silmas pidades on järgmisel viiel aastal Ülemistel ees põnevad ajad: siia planeeritakse Rail Balticu terminali, Tallinna ja Helsingi vahelise maa-aluse kiirrongi jaama, samuti on mitmekordistumas Tallinna lennujaama läbivate reisijate numbrid ning kahekordistumas ka Ülemiste Citys elavate ja töötavate inimeste arv,” loetles Pärnits.

“Kõike seda arvestades ongi Tuleviku Linna Professuur ellu kutsutud, et praegusest Baltikumi suurimast ärilinnakust saaks ehk maailma üks innovaatilisemaid tuleviku linnasid,” märkis Pärnits, kelle sõnul pärineb ülikoolide ja teadusasutustega koostöö väärtustamine Mainori asutajalt ja Ülemiste City käimalükkajalt Ülo Pärnitsalt.

Avatav professuur hõlmab teadureid, teadusarenduse töörühma, doktorante ja magistrante, kes keskenduvad andmetöötlusele ja uuringutele, mille põhjal arendada tuleviku linna lahendusi tuleviku töö- ja elukeskkondade loomiseks.

Tuleviku Linna Professuur avatakse TalTechi inseneriteaduskonda koostöös Ülemiste City arendajate ja Tallinna linnaga ning sellesse panustavad tehnoloogiahiid Ericsson ja mitmed teised, peamiselt Ülemiste Citys paiknevad erasektori ettevõtted.

Selles rubriigis räägime, tarkade ehk nutilinnade arengutest, tuleviku teenustest, transpordist ja arhitektuurist ning kõigest, mis puudutab tuleviku linnade elanikke ja selle keskkonna kasutajaid.

Rubriigi sisu loob ja kureerivad Ülemiste City arendajad Mainor Ülemiste ja Technopolis Ülemiste.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.