Tuleviku linn

Ülemiste City ja Eesti Kunstiakadeemia toovad linnaruumi kujundamisse loovust ja innovatsiooni

Mart Kalm, Kadi Pärnits, Ülo Pärnits ja Ursel Velve memorandumi allkirjastamisel.Foto: Kalev Lilleorg

Baltimaade suurima ärilinnaku Ülemiste City arendajad ja Eesti Kunstiakadeemia sõlmisid koostöömemorandumi, millega antakse panus nii kaasava linnaruumi kui ka inspireerivama töökeskkonna kujundamisse.

“Pikaajaline koostöö kõigi Eesti suuremate ülikoolidega omab Ülemiste City arendamisel väga olulist rolli. Eesti Kunstiakadeemiaga oleme juba nii mõnegi projekti algatanud ja ka ellu viinud,” sõnas Ülemiste Cityt arendava Mainor AS-i juhatuse esimees Kadi Pärnits.  

Juba tehtud ühistöödest tõi ta välja 100 seinamaali valmimise Lurichi maja esimestesse kodudesse ja Ülemiste City Future Forumi raames EduFesti korraldamise. Samuti on oktoobris startinud kunstiliste väikevormide kursuse raames lahendamisel Viktori väljaku skulptuur.

Talendid peidust välja

Koostöömemorandumi raames allkirjastatud tegevuskava hõlmab arvukalt võimalusi, kuidas Ülemiste City ja Eesti Kunstiakadeemia soovivad üheskoos muuta linnaruumi talendikesksemaks, panustades samas ärilinnaku ettevõtete ja nende töötajate ning EKA tudengite arengusse.

“Kõik me soovime elada, töötada ja õppida inimsõbralikus, atraktiivses, mitmekesises, liikuma suunavas ja loometööd ergastavas avalikus ruumis. Kahtlemata on see meie ühine huvi ja seepärast jõud ühendasimegi,” selgitas Pärnits.

Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve sõnul pakutakse kunsti ja muude vormide esitlemiseks EKA-le keskkonnana avar lõuend alates väiksematest vormidest kuni suurte pindade kasutamiseni. Üheskoos luuakse sünenergiaid, mis aitavad nii EKA teadlastel kui ka tudengitel jõuda linnakusse ja selle ettevõteteni.

“Näiteks Alma Tominga rohehoone trepikodadele on meil plaanis luua lahendus, mis innustaks ärimaja tulevasi asukaid rohkem liftide asemel treppe eelistama,” märkis Velve.

Velve vitias, et tegevuskava näeb ette ühiseid teadus-, arendus- ja õppetegevusi, koolitusvõimalusi, rahvusvahelist koostööd ja mõlemapoolse ekspertiisi kaasamist. Muuhulgas on plaanis hariduskilomeetri projekti algatamine ehk Tallinnas asuvate kõrgkoolide ja Ülemiste City kergliiklusteega ühendamine.

“Kompetentside ühendamine ja kunstiakadeemia erialaekspertide kaasamine Rail Balticu terminali ja Euroopa väljaku loomeprotsessi aitab väärtust luua ka palju laiemalt kogu Suur-Ülemiste ulatuses,” tõi Pärnits näite koostöövormist.

Väljavaade on võimas

Eesti Kunstiakadeemia prorektor Anne Pikkov nentis, et EKA-s ollakse eriliselt innustunud ja rõõmsad selle üle, et EKA tudengid saavad praktika koha võimaluse, väljavaate teha koostööd ligi 500 ettevõttega ning olla osalised läbi koostööprojektide linnaku arendamisel inimkeskseks ja väärtuslikuks töö- ja elukeskkonnaks.

Ülemiste City arendajate Mainor AS-i, Mainor Ülemiste AS-i ja Technopolis Ülemiste AS-i ning Eesti Kunstiakadeemia koostöömemorandum vormistati sümboolse loovaktiga, milleks oli kunstnik Lauri Kiluski saviprinditud skulptuur.

Vaata galeriist Lurichi maja esimeste kodude seinamaale ning Viktori väljaku skulptuuride eskiise (autorid Risto Tali ja Rainer Kaasik‐Aaslav).

Baltimaade suurimat ärilinnakut Ülemiste Cityt arendavad Mainor AS, Mainor Ülemiste AS ja Technopolis Ülemiste AS. Linnaku 36 hektaril on välja ehitatud 150 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda, mis on koduks ligi 500 ettevõttele ning kus töötab, õpib ja elab üle 13 000 inimese.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.