Ülemiste City terviselinnak laieneb: vaata, missugune hakkab välja nägema üle 20 miljni euro maksev uus hoone  

Ülemiste City investeerib linnaku järjekorras teise Tervisemaja ehitusse üle 20 miljoni euro ning laiendab veelgi pakutavate tervishoiuteenuste ja -võimaluste valikut.

Pooleteise aasta pärast Tallinnasse Sepapaja 12 aadressile kerkivale seitsmekorruselisele hoonele väljastati ehitusluba detsembri lõpus. Ehituse peatöövõtjaks on OÜ Fund Ehitus ning rahastajaks SEB ja Luminori pankade sündikaat. 

Tervist toetav keskkond on väga oluline

Ülemiste Cityt arendava Mainor ASi juhatuse esimees Kadi Pärnits sõnas, et Ülemiste City jaoks on oluline tervis ja tervist toetava keskkonna loomine. Ka uue Tervisemaja arendamisel oln lähtutud Tartu Ülikooli loodud 3×3 tervisemudelist, mis loob aluse talentide vaimse, füüsilise kui sotsiaalse tervise toetamisele linnaku, tööandja ja inimese enda tegevuste kaudu.

“On rõõm, et saame seda fookust silmas pidades luua juba järjekorras teise linnaku Tervisemaja, et pakkuda kogukonnale veelgi laiemat valikut tervishoiuteenuseid, uusi valdkonna teadmisi ja tipptehnoloogiaid ning teenusepakkujatele uut ja innovatiivset keskkonda,” avaldas Pärnits. 

Mainor Ülemiste ASi juhatuse esimees Ursel Velve ütles, et tervisemaja teise etapina valmiv hoone on järjekordne näide tervikliku keskkonna loomisest linnakus. Nii ehituses kui maastikuarhitektuuris on lähtunud eelkõige hoone funktsioonist, milleks on inimeste tervendamine, tervise hoidmine ja elukvaliteedi parandamine.

Velve viitas, et ootused ennetavate terviseteenuste arenemisele ja keskkonnale, kus teenuseid pakutakse, on kõrged. Teenusepakkujate ja tarbijate fookus peab liikuma ravilt ennetusele. Seetõttu tuuakse uude hoonesse kokku keskkonna ja teenusepakkujad, kes aitavad inimestel paremini oma tervist juhtida.

“Kõrged ootused ja kasvav vajadus teenuste järele on omakorda andnud kindlustunnet alustada ehitustegevusega samal ajal, kui paljud arendajad panevad keeruliste olude tõttu projektid pausile,” lausus Velve. 

Tervishoid liigub õiges suunas

SEB korporatiivpanganduse kinnisvara osakonna juht Anu Arnover kommenteeris tehingut öeldes, et alati on hea meel finantseerida projekte, mis edendavad Eesti elukeskkonda ja väärtustavad elanike arengut.

“Ülemiste Tervisemaja näitab, et meie tervishoid liigub õiges suunas ning et ka ärikinnisvara arenduses saab olla vastutustundlik,” rääkis Arnover.

Ülemiste linnaku uus hoone on 7-korruselise lamekatusega monoliitbetoonist ehitis, mille suletud netopinnaks on 9450 m2. Vormikeeles on kasutatud looduslikke orgaanilisi vorme: luustruktuur, neuronite võrgustik, puukoore ja lehtede mustrid ning vee looduslik lainetus.

Kogu hoonesisene liikumine on üles ehitatud ümber hoone keskteljel paikneva kõiki korruseid läbiva klaaskatusega aatriumi. Aatriumi alale on projekteeritud ümber aatriumi kulgevad liikuma kutsuvad avarad kaarjad trepid. Sisearhitektuur on lahendatud rahulikes heledates ja pastelsetes toonides.  

Hoone maastikuarhitektuuri idee lähtub eelkõige Tervisemaja funktsioonist – inimeste tervendamine, tervise hoidmine, elukvaliteedi parendamine. Samuti lähtub haljastus keskkonnasõbralikkusest – kasutatakse maksimaalselt kohalikke taimi võimalikult mitmekesise keskkonna kujundamiseks, mis meelitaks ligi ka erinevaid linde ning putukaid.  

Hoone energiamärgis vastab A-klassile, mida aitab tagada hoone katusele projekteeritud päikesepaneelide park. Välisruumi kujunduses on tähelepanu pööratud keskkonnasäästlikkusele ja elurikkusele. Haljastuse tarbeks kogutakse ja kasutatakse sademevett.  

Hoone ehitustööd algavad jaanuaris 2023 ning plaanitud valmimisajaks on juuli 2024. Projekti maksumuseks on 20,5 miljonit eurot, millest 15,4 miljoni euro ulatuses on rahastajaks SEB ja Luminori pankade sündikaat. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.