Tuleviku linn

Ülemiste City toob Eesti kõrgkoolid ühe katuse alla

Mainori ühiselamu Ülemiste Citys. lt/: Foto: LIIS TREIMANN

Ülemiste City nutikas linnakus asuvate ettevõtete töötajatel on nüüdsest võimalik osaleda ühes põnevas haridusaktsioonis nimega Koolituskrediit. Uus projekt annab võimaluse osaleda mitmesajal Eesti kõrgkoolide kursustel täiesti tasuta.

Tasuta kursuste kohti pakutakse kuni järgmise juuni alguseni kestva pilootprojekti kaudu hetkel kuueteistkümnele linnaku ettevõttele, ülejäänutele Ülemiste Citys töötavatele firmadele on kättesaadavad tasulised kursused. Alates veebruarist on liitumisvõimalus avatud kõikidele linnaku ettevõtetele.

Projekt julgustab eelkõige koostööd

Hetkel ei ole paljud linnaku ettevõtted ennast teadvustanud kui kõrgkoolide võimalikke arengupartnereid. Seetõttu ongi koolituskursuste vahendamine ning ettevõtete-koolide vaheliste suhete loomine oluline, lubamaks selle pinnalt kerkima edasised ühistegevused, uuringud, teadusarendustööd ning konsultatsioonid.

“Juba täna töötavad Ülemiste Citys talendid – targad spetsialistid, juhid ja ettevõtted, kes loovad oma tegevusega kõrget lisandväärtust ja mõjutavad seeläbi maailma majandust,” räägib AS Mainori esindaja Eneken Titov ning lisab, et nende kui arendaja huvi on toetada linnaku ettevõtteid nende arengus, pakkudes erinevaid talenditeenuseid.

Koolituskrediidi projektiga on praegu kampa löönud viis kõrg- ja ülikooli: Tartu Ülikool, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Tervishoiukõrgkool, Tallinna Ülikool ja Eesti Kunstiakadeemia.

Sügissemestril pakuvad koolid veebikeskkonna kaudu kohti rohkem kui 120 erinevale koolitusele, kevadsemestriks on oodata vähemalt teist samapalju juurde. Kõik pakutud koolitused ja loengud on linnaku ettevõtetele läbi veebikeskkonna lihtsasti ligipääsetavad.

“Kuigi alates uuest aastast on plaan laiendada tasuta kohtade pakkumist rohkematele linnaku ettevõtetele, siis sügissemestril saavad tasuta osaleda kuueteistkümne ettevõtte töötajad,” jätkab Titov.

Pilootprojekti kaasatud ettevõtted on valitud nii nende suuruse, tegevusvaldkonna ja varasema linnaku projektides kaasalöömise põhjal.

Tulevikus panustatakse veebikeskkonna veelgi mitmekülgsemaks muutmisele

Läbi tihedama koostöö kasvavad mõlemad osapooled just erinevate oskuste poolest. Loodav sünergia toetab linnaku ning ka Eesti majanduse arengut, pakkudes kõrgkoolidele seni kasutamata võimalusi koolituste, õppeprogrammide, uuringute ja tootearenduste müümisel.

Tasuta ainepunktide pakkumine on pikemas perspektiivis plaanis siduda linnaku muude arendustegevustega, näiteks ka ettevõtete panusega keskkonna, andmepõhisuse ja mitmekülgse koostöö arengusse.

Arvestades linnaku ettevõtete vajadust, võiks tulevikus rääkida ca 500st koolituskrediidi koolitusest aastas, mis on väga erinevatel teemadel – alates tervisekäitumisest ja keeleõppest, lõpetades finantsjuhtimise ja ITga. 

Vastavalt sellele, kuidas arenevad vajadused ja ootused platvormile, on plaanis laiendada platvormi kasutamist nii rahvusvaheliste kõrgkoolide kui ka teiste (sh rahvusvaheliste) ettevõtete suunas, mis omakorda loob igale partnerile suuremad võimalused arenguks.

Mainori eesmärgiks on laiendada koolitusi pakkuvate kõrgkoolide võrgustikku Soome, Lätti, Leetu, Saksamaale, Taani jt riikidesse, kuid eelkõige kaasata kõik Eesti kõrgkoolid, kellel Ülemiste City ettevõtetele sisukaid ja põnevaid kursuseid oleks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.