Tuleviku linn

Ülemiste City’sse kerkivad üürikorterid, mis on sama nutikad, kui linnak ise

Ülemiste Citysse on kerkimas uhiuued elamuhooned, kus korterit üürima saavad hakata kõik.

“Tegemist on Ülemiste City esimese üürikortermajaga, kus hakkab olema 81 korterit, millest 40 on lühiajaliseks ja 41 pikaajaliseks üüriks,” selgitas Ülemiste elamulinnaku juht Julius Stokas.

Kui inimene töötab Ülemiste Citys, siis töökoha lähedal elamine säästab iga päev oluliselt aega. Kalamajast ühistranspordiga tööle tulemine ja minek võtab kokku ligi tunni päevas, lähemale kolides võidab inimene nädalas 5-6 tundi isiklikku aega.

“Näeme, et suudame olla stabiilsed ja usaldusväärsed üürileandjad võrreldes mõne eraisikuga, kellel võib tekkida soov tavaline üürikorter suvel AirBNB korteriks muuta. Meie pakume ikkagi kodu, kuid oleme seda teenust disaininud ja arendanud nii, et meil ei puudu ka lisa- ja mugavusteenused ehk kui keegi tahab iganädalast koristusteenust või linade renti, siis mõne nupuvajutusega on võimalik selline teenus tellida,” räägib Stokas.

Kokku tuleb majja 81 korterit, enamus nendest 1-2-toalised, lisaks mõned 3-toalised korterid ning viimastel korrustel asuvad 2 lofti ehk läbi kahe korruse korterid, millest üks on lausa 5-toaline. “Kuna oleme korterite sisustamisel lähtunud põhimõttest, et need saavad olema ikkagi kodud, siis oleme püüdnud seda ka sisekujunduses võimalikult palju arvestada. Kodud on täielikult möbleeritud ehk tulevast Ülemiste City elanikku hakkavad seal ootama korralik köök koos vajaliku tehnikaga, sisseehitatud garderoobid, rääkimata vooditest, TV’st ja diivanitest,” sõnab Stokas.

Nutikas läbipääsusüsteem

Kõik majad saavad ka mõnevõrra nutikaks. Ei, voodikatet äpist voodile peale sõidutada ei saa, kuid iga korteri sisekliimat on võimalik reguleerida. Samuti on Ülemiste City’l võimalik kaugelt näha elamu kasutusandmeid ja jooksvat tarbimisinfot, et maja efektiivsemaks ja mugavamaks muuta.

Ära märkimist väärib ka nutikas läbipääsusüsteem. Ülemiste City kortermajades olevad liftid teavad, kui külaline saabub, oodates neid juba alumisel korrusel. Lifti astudes teab lift juba ka seda, kuhu külaline soovib liikuda. “Kuna meil hakkavad ka olema lühiajalised üürikorterid, mida on võimalik näiteks lennujaamas maandudes broneerida, siis maja peab toimima 24/7, kuid hotellilikku registratuuri meil sinna ei tule. Seega lahendame selle automaatse läbipääsusüsteemiga, kus külalistel on tagatud ligipääs eraldi koodidega,” kirjeldab Stokas.

Üüri päevadeks või aastateks

“Meie näeme, et pikaajalise üürikorteri puhul on peamiseks sihtgrupiks välisspetsialist, kes juba töötab Ülemiste Citys või mujal Tallinnas. Tänaseks päevaks on siin üle 1000 välisspetsialisti ning miks mitte elada enda töökoha lähedal – see ju annab igas päevas arvestatava ajalise võidu,” selgitas Stokas.

Ta lisas, et kindlasti on oluline sihtgrupp ka ettevõtted, kes otsivad enda töötajatele kortereid, olgu selleks mõni siin alaliselt töötav välisspetsialist või on tegemist külaliskorteriga, kus saavad paariks päevaks maanduda mõnest teisest riigist külla tulnud kolleegid.

Ka lühiajalise üüri puhul nähakse, et samad sihtgrupid on väga olulised, kuid lisaks on oluline meeles pidada ka lennujaama lähedust ning neid inimesi, kes soovivad lihtsalt Tallinna või Eestit külastada.

Lisaks korteritele ligi pääsemisele on ka broneerimine on muudetud lihtsaks. Ülemiste kodudsaavad olema saadaval nii Booking.com’is kui ka Expedias, aga ka Ülemiste enda spetsiaalselt loodaval kodulehel.

Korterid valmivad 2020. aasta kevadel ning esimesed elanikud kolivad sisse 2020. aasta suve alguses. “Tänasel päeval kerkib hoone kiiresti ning ehitus- ja arendusprotsess käib igal rindel. Kuna tegemist on meie jaoks alles esimese kortermajaga, siis oleme üürikortereid planeerimas ka järgmistes arendustes ning paralleelselt käib töö selle nimel, et mõne aasta pärast me ei räägiks ainult 81 üürikorterist,” ütleb Stokas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.