Tuleviku linn

USA linnades kasutatakse veerennidest prahi kinni püüdmiseks lihtsat ja käepärast prügikasti

Tänavate äravoolurennidesse satub suurte vihmasadude ja tormidega suurel hulgal kõiksugu prahti, sigaretikonidest plekkpurkide ja kilepakenditeni.

USA ettevõte Frog Creek Partners on selle probleemi takerdamiseks loonud ülimalt lihtsa, kuid efektiivse lahenduse, mida mitmed Põhja-Ameerika linnad juba kasutavad.

Prahti tuleb lihtsalt kokku koguda

Frog Creeki vastus prügiprobleemile on toode nimega Gutter Bin ehk vihmaveerenni prügikast. Sisuliselt paigaldatakse vee äravoolurennile võrk, mis püüab kinni kõik prügi, kuid laseb sealjuures veel vabalt ära voolata.

Selline lahendus suudaks ettevõtte andmete järgi aastas 40 miljonist veerennist 5,2 miljardit kilogrammi prahti püüda. Prahivõrk mahutab tootja andmete järgi püüda lisaks prahile ja sigaretikonidele ka kuni 99% kahjulikke setteid (TSS) ja süsivesinikke ning kuni 90% ulatuses raskemaid metalliosakesi.

Võrku tuleb vastavalt saastehulgale tühjendada iga kahe kuni kolme kuu tagant (väiksemates linnades harvemini) ning selleks ei ole vaja spetsiaalseid oskuseid, vaid lühikest koolitust.

Sellest kuidas asi päriselt välja näeb saab kõige parema ülevaate lühikesest tutvustusvideost.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.