Tuleviku linn

USA turvafirmad lõid kaameralahenduse, mis tuvastab avalikes kohtades relvi

Foto: ZeroEyes.com.

Kaks USA firmat – ZeroEyes ja RapidSOS – lõid käed, et tuua turule tehisintellektil põhinev relvade tuvastamise lahendus, mis kaamerapildist tuvastatud ohu korral automaatselt hädaabikeskust teavitab.

ZeroEyes on tehisintellekti kasutav relvade tuvastamise platvorm ning RapidSOSi näol on tegu hädaabitehnoloogia ettevõttega, mis pakub läbi ühendatud seadmete otsest side hädaabikeskusega.

Alates 2009. aastast kuni tänaseni on tulistamisega seotud olukordi olnud USA-s kokku 177 koolis. Terve 2018. aasta vältel sai koolitulistamistes haavata 242 ning surma 114 inimest.

Tarkvara ZeroEyes ühildub organisatsiooni olemasolevate kaamerasüsteemide ja videoanalüütikaga, et relvi reaalajas tuvastada. Niipea kui nähtav relv on tuvastatud, läheb ZeroEyesi jälgimismeeskonnale teade relva kujutisega.

Kui jälgimismeeskond on ohu kinnitanud, saadetakse hoiatus kohaliku turvatöötajale, politseile või kooli administraatorile. Hädaolukordadele reageerimise andmeplatvormi RapidSOS kaudu saadetakse ohu korral andmed otse hädaabikeskusesse, aidates reageerimisprotsessi kiirendada.

“Meie eesmärk on tagada, et keegi ei peaks kogema traumeerivat tulistamise situatsiooni, eriti meie lapsed,” ütles Mike Lahiff, ZeroEyes tegevjuht ja kaasasutaja.

Kahe ettevõtte ühine tehnoloogialahendus hakkab tööle 2020. aasta augustis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.