Tuleviku linn

Uuring: 2030. aastaks on müüdud enam kui 27 miljonit elektrisõidukit

Foto:Shutterstock.

Tehnoloogiaturgudele keskenduva uuringufirma ABI Research andmetel võivad 2030. aastaks elektrisõidukid ja nendega seotud ühendatud teenused enam kui 378 miljonit dollarit sisse tuua, vahendab ComputerWeekly.

Ühendatud teenuste alla kuuluvad spetsiaalsed ja uued laadimisjaamad, nende leidjad-reisiplaneerijad ning elektriautode telemaatikale keskenduvad lahendused.

Lisaks hinnatakse, et 2030. aastaks on müüdud enam kui 27 miljonit elektriautot ning vähemalt miljon kommertssuunitlusega elektrisõidukit.

Bensiinimootoriga autosid varsti uuena osta ei saa

Elektriautode turg on viimastel aastatel üsna aeglaselt kasvanud, ent see trend on uuringu põhjal vaikselt muutumas. Aina enam riike on sättimas paika kindlaid aastaid, millal sisepõlemismootorite müüki keelustada soovitakse.

Sellest tulenevalt on loogiline järeldada, et elektriautodele üleminek toimub kiiremini. Uuring toob hea näitena Norra, kus sisepõlemismootoriga autosid ei tohi alates 2025. aastast müüa ning kus juba praegu on elektriautode osakaal liikluses äärmiselt suur.

Seni on põhilisteks takistusteks elektrifitseerimisele peetud laadimistaristuga ning sõiduulatusega seotud probleeme, ent ka selles vallas on olukord paranemas.

Näiteks nii Jaapanisse kui ka Hiinasse mõlemasse on viimastel aastatel paigaldatud enam kui 40 000 laadimispunkti.

Autotootjatest on kõige eesrindlikemaks elektriautode propageerijateks valitud Tesla, Nissan ning Peugeot, kes sõidukite korral pakuvad ka suurimaid ühendatud teenuste nimistuid.

ABI tõstab oma töös välja ka selle, et kiire üleminek elektriautodele suurendab elektrivõrkude koormust, mis omakorda võib viia stabiilsusprobleemideni.

Seega tuleb tulevikus aina enam leida lahendusi, mis keskenduksid targale energiahaldusele ning paneksid laadimispunktid üksteisega rohkem suhtlema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.