Tuleviku linn

Uuring: parima nutilinna strateegiaga linn on Viin, kuid üldiselt jäävad Euroopa linnad veel Aasiast maha

Roland Bergeri nutikate linnade uuringust selgub, et maailma parima tulevikustrateegiaga linn on Viin. Üldiselt paistavad nutikate linnade strateegiate poolest siiski välja Aasiamaade linnad.

Analüüs näitab, et viimase kahe aastaga on selge nutika linna strateegiaga linnade hulk pea kahekordistunud, tõustes 87-lt 153-le. Arvesse tuleb samas võtta, et 90% nendest linnadest ei ole strateegiat ehk nutikaid lahendusi integreerima hakanud.

Rapordis kirjutatakse, et kasvava populatsiooni, liiklusummikute ja õhusaaste probleeme on võimalik lahendada digitaalsete tehnoloogiatesse, mis on osa nutilinnade strateegiast. Näiteks elektritransporditeenused võiksid olla osa liikluskorraldussüsteemidest ja neid võiks toetada ühine elektrivõrgustik.

Viin on juba teist korda nimekirja tipus, alates 2017. aastal koostatud rapordist. Austria pealinn sai häid tulemusi näiteks e-tervise valdkonnas, samuti toodi välja innovaatilisi lahendusi transpordi, keskkonna, hariduse ja avaliku halduse valdkondades.

Londonis jällegi varustatakse tänavalaternaid ja pinke wifi, õhukvaliteeti mõõtvate sensorite ja elektriautode laadimispunktidega.

Berger rõhutab strateegiate rakendamisel otsustusõigusega asutuste või autoriteetide tähtsust. Londonis on selleks digitaalse osakonna juhtivametnik ning Viinis Smart City Agency ehk nutilinnavalitsus.

Täis raportit saab lugeda siit.

Selles rubriigis räägime, tarkade ehk nutilinnade arengutest, tuleviku teenustest, transpordist ja arhitektuurist ning kõigest, mis puudutab tuleviku linnade elanikke ja selle keskkonna kasutajaid.

Rubriigi sisu loob ja kureerib Ülemiste City arendaja Mainor Ülemiste.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.