Vaata pilte ja videot: Ülemiste City uueneb ja soovib kasvada Eesti väravaks

Baltimaade suurim ja kiiremini kasvav ärilinnak Ülemiste City läbis  brändiuuenduse ning soovib oluliste arengute ja julgete plaanide lävepakul kasvada Eesti väravaks.

“Ülemiste City loodi 16 aastat tagasi targa äri keskkonnaks, kus esikohal inimesed. Meie oma talendid, keda täna siin juba üle 13 000 rohkem kui 70 riigist,” selgitas Ülemiste Cityt arendava Mainor AS-i juhatuse esimees Kadi Pärnits.

“See ei muutu. Soov oli ka kasvada Eesti majanduse veduriks. Ülemiste City ligi pooltuhat ettevõtet, kelle kogukäive üle 2 miljardi euro, annavad kolmandiku Eesti IT-ekspordist ja loovad Eesti keskmisest ligi kaks korda kõrgemat lisandväärtust. Kõik see on meie mitmekesise kogukonna toodu ja loodu tulem.”

Brändiuuenduse käigus saavad uue ilme Ülemiste City visuaalne identiteet, koduleht ja kogu linnaku viidandus. See oli tingitud soovist ja vajadusest suurte arengute lävepakul muuta ühtseks linnaku talentide kasutajakogemus nii füüsilises kui digitaalses keskkonnas.

Vaata, milline näeb Ülemiste linnak välja viie aasta pärast.

Viie aastaga jooksul toimuvad suured muutused

Kaugematele eesmärkidele pööras tähelepanu ka Mainor Grupi nõukogu esimees ja Ülemiste Keskuse juht Guido Pärnits.

Ta märksi, et järgmise viie aastaga on lennujaam, Rail Balticu ja bussiterminal ning ka FinEst tunnel muutumas üheks tervikuks, mis loob kiired ja mugavad ühendused maailma. Helsingisse jõuab 30 ja Pärnusse 40 minutiga, Riiga ja Peterburisse 2-3 tunniga. “Igapäevaselt saabuks siia ligi 100 000 – 150 000 inimest ning muudaks Ülemiste Eesti väravaks ja väravaks Eestist maailma,” sõnas Guido Pärnits.

Samuti keskendutakse start-up’idele kiire kasvukeskkonna loomisele ja nende koostöö hoogustamisele linnaku suurettevõtetega.

“Sel moel suureneb tõenäosus, et siia leiavad Volkswageni rahvusvahelise innovatsiooniüksuse eeskujul tee üha uued üleilmsete suurfirmade filiaalid. Lisades äriturismi elavdamise ning kogu keskkonna avatumaks muutmise Ülemiste järve ümbritsevale rohevööndile ja teispool raudteed asuvale linnaruumile, kerkib aina enam esiplaanile ka meeldiv koostöö riigi ja kohaliku omavalitsusega,” märkis Guido Pärnits.

Kadi Pärnits lisas, et mõeldes globaalselt, uudselt ja inimkeskselt ning luues läbi erinevate sünergiate lisandväärtust laiemalt, oleme algatanud ja kavandame üha uusi haridus-, innovatsiooni-, tervise- ja teadusprojekte.

“Jätkame koostööd Eesti juhtivate ülikoolidega, rohekeskkonnana teadlikkuse tõstmist ja linnaku ettevõtetele tasuta koolituste võimaldamist,” sõnas ta.

Ülemiste Cityst saab ööpäevaringselt toimiv innovaatiline keskkond

Mõne kuu eest Mainor Ülemiste juhatuse esimeheks asunud Ursel Velvetõdes, et Ülemiste City kasvamine ööpäevaringselt toimivaks multifunktsionaalseks testkeskkonnaks, kus võimalik ühtaegu töötada, õppida ja elada, on korraga suurim rõõm ja väljakutse.

“Jõuame selleni läbi nutikate ja innovaatiliste lahenduste ning teenuste, mille kasutajakogemuses mõeldud nii meie tänastele talentidele, ettevõtetele ja elanikele kui tulevastele kogukonna liikmetele, külalistele ja laiemale avalikkusele. Üks olulisemaid fookuseid kesk- ja kogukonna arendamisel on rohelise ja jätkusuutliku mõtteviisi juurutamine ning oma panuse andmine Tallinna kui rohepealinna tiitli koju toomisse.”

Aastaga tundmatuseni muutunud töö- ja ettevõtluskeskkond on uueks kujundanud ka ärikinnisvaraga seotu, selgitas Technopolis Ülemiste juhatuse esimees Gert Jostov.

“Koostöö ja koos töötamine on aja ja elu sunnil saanud sootuks uued tähendused. Ainuüksi ühe aastaga on muutunud vaat et kõik: alates kinnisvaraturust kuni inimeste harjumusteni. Soovime oma ettevõtetele ja nende töötajale luua nende ootustele vastavaid paindlikke ja läbimõeldud lahendusi, kuhu tiimid kodukontorist tagasi kibeleks. Enam ei saa arendajana lähtuda vanadest stampidest, vaid tuleb olla valmis looma töökohti lühemaajaliste projektide jaoks.”

Ülemiste City 36 hektaril on välja ehitatud 150 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda. Linnak on koduks ligi 500 ettevõttele ning töö-, õpi- ja elukeskkonnaks enam kui 13 000 inimesele.

Ülemiste Cityt arendavad Mainor AS, Mainor Ülemiste AS ja Technopolis Ülemiste AS.

Ülemiste City tulevikugaleriid näed siit ja sündmuse jäädvustusi näeb allolevast galeriist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.