Tuleviku linn

Video: milline näeb välja reisikogemus ülikiires hyperloop’is?

Foto: Virgin Hyperloop.

Viimase paari aasta jooksul on palju kõneainet pakkunud transpordivahend hyperloop, mis peaks tulevikus vedama inimesi ja kaupa punktist A punkti B reaktiivlennuki kiirusega. Milline on aga tavalise reisija kogemus 1200 km/h liikuvas kapslis? 

Ülikiire vaakumrongi hyperloopi tehnoloogia arendamisega tegelev USA ettevõte Virgin Hyperloop avaldas hiljuti oma nägemuse sellest, milline on reisikogemus tuleviku transpordisüsteemis. 

Ettevõtte teatel saab selle vaakumtunnelis liikuva rongiga vedada tunnis tuhandeid inimesi, vaatamata sellele, et iga hyperloopi kapsel mahutab ainult 28 inimest. Muljetavaldav võimekus saavutatakse tänu sellele, et kapslid suudavad liikuda üksteise taga kõigest mõnemillisekundilise intervalliga. 

Oluline osa kogemuses on ka helil. Virgin Hyperloopi koostööpartner Man Made Music pidi uue transpordiliigi heliprobleemide lahendamisel tegelema mitme potentsiaalse väljakutsega. Alustades privaatsuse tekitamisest ning lõpetades turvatunde ja rahulolu tagamisega. 

“Me reageerime helile kiiremini kui ühelegi teisele aistingule, nii et heli juhib tegelikult mitut sensoorset kogemust. Virgin Hyperloopi identiteedisüsteemi helilised signaalid sisendavad reisijatele enesekindlust, turvalisust ja selgust – pigem tunnete seda, mitte ei kuule,” sõnas Man Made Musicu asutaja Joel Beckerman.

Pärast mullust edukat inimreisijatega toimunud katset on Virgin Hyperloop asunud sillutama teed hyperloop-süsteemide reguleerimiseks ja sertifitseerimiseks kogu maailmas. Ettevõtte eesmärk on saada 2025. aastaks ohutussertifikaat ning 2030. aastast alustada äritegevust.

Piletihindade kohta pole veel palju teada, kuid Kesk-Ohio piirkondliku planeerimiskomisjoni hiljutises uuringus leiti, et ülikiire transpordi hinnad sarnanevad pigem tavalise sõiduhinnaga kui lennu omaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.