Kadunud Argentiina allveelaeva otsingutel rakendatakse lisaks inimjõule ka nelja päästedrooni, mis toimivad vee all ning mis aitavad merepinnal olevaid päästjaid.
Üks droonidest on umbes sama suur kui torpeedo, teised kolm aga väiksemad. Seadmed on varustatud sonariga, mille abil saavad merepinnal seilavad päästjad mõista, kuhu tasuks edasi liikuda.
USAle kuuluvaid seadmeid on kasutatud ka varem, näiteks kaduma läinud Malaysia Airlinesi lennu 370 otsingutel.
Praeguse seisuga pole otsingud siiski tulemust andnud. Üheks probleemiks on kehvad ilmastikuolud, mis teevad nii nägemise kui ka päästetehnika kasutamise keerulisemaks. Siiani on tuvastatud vee alt tulnud plahvatuselaadseid helisid, mis võivad olla allveelaeva meeskonna viisiks üritada muu maailmaga suhelda.
Eelmise nädala kolmapäeval läks Argentiina külje all olevates vetes kaduma allveelaev koos selle 44 meeskonnaliikmega. Aluse otsimiseks on kasutatud erinevaid veepealseid vahendeid, kui ka pisemaid mehitatud allveelaevu.
#AYER estas eran las condiciones meteorológicas y el estado del mar en la zona de operaciones de búsqueda y rescate del #SubmarinoARASanJuan Fueron tomadas desde el destructor ARA "Sarandí" pic.twitter.com/F8nddnWTpJ
— Armada Argentina (@Armada_Arg) November 20, 2017