Turvaline tehnika

Austraalias muutus droonitest ühtäkki päris päästeoperatsiooniks

Ühe päästedrooni meeskond oli parasjagu sooritamas drooniga õppelendu, kui testlennust sai ootamatult päästeoperatsioon, mis kulmineerus drooni poolt päästetud kahe inimeluga

Kaks Austraalia noorukit, üks 15- ja teine 17- aastane, olid Lennox Headis, New South Walesis ujuma läinud, kui tugev lainetus nad kaldast 700 meetri kaugusele viis. Noorukid poleks iseseisvalt tõenäoliselt kaldale saanud, kuid õnneks testisid läheduses olevad päästjad drooni, mis on võimeline lendama sündmuskohale ning kukutama vette ujuva päästeparve.

Saanud vihje juhuslikult möödujalt, kes ujujaid hädas märkas, saatsid päästjad drooni poiste kohale ning kukutasid alla päästeparve, mille abil poisid kaldale said. Drooni lennutanud päästja Jai Sheridan ütles Sydney Morning Heraldile , et drooni välja saatmiseks, sündmuskohale lennutamiseks ning päästeparve kukutamiseks kulus vaid paar minutit, ilma droonita oleks ajakulu olnud vähemalt kolm korda suurem. Peale parve kukkumist haarasid poisid sellest kinni ning suutsid parve toel ujuda kaldale, olles maale jõudes ülimalt väsinud, kuid muidu täiesti terved.

Tegemist on teada olevalt esimese sündmusega, kus vaid drooni abil suudetakse päästa merest inimesi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.