Turvaline tehnika

Dubais võib tuletõrjuja saabuda sündmuskohale skuutri ja veelauaga

screenshot_5.png

Dubai päästeamet on võtnud kasutusele omapärase tuletõrjesüsteemi, kus tavapäraste tuletõrjeautode asemel minnakse sündmuskohale skuutriga ning kasutuses on ka vee survel päästjat õhus hoidvad alused.

ProjektDolphiniidee seisneb selles, et tipptundide ajal võib autoga olla keeruline sündmuskohale pääseda. Selle asemel saab päästja liikuda skuutriga mööda linnas olevaid veeteid ning veelauaabiga ennast piisavalt kõrgele upitada. Süsteemi piiranguks on selgelt see, kas õnnetuspaika on võimalik pääseda mööda vett või mitte.

Dubai asub aga Pärsia lahe ääres, seega pääseb arvestatavale osale linnast ligi mööda vett. Sellest tulenevalton päästjatel vee ääres asuvatele õnnetuskohtadele märksa lihtsam ligi pääseda vee kaudu. Samuti on päästjal kohe olemas piisavas koguses vett, et tuld kustutada, kuna seda on võimalik mööda voolikut otse veeallikast üles pumbata.

Lahendus teeb oluliselt kergemaks ka põlengu kustutamise sildadel, mis võivad seal toimuvast olla niigi ülekoormatud ning päästeautode raskus võib silla muuta varisemisohtlikuks.

Dubai tsiviilkaitse avaldassüsteemistka video, kus on näha suitsevat autot, mida tuleb skuutril kustutama päästja. Seejärel kerkib päästja vee survel töötava aluse abiga silla kohale, käes voolik, ning hakkab tuld kustutama.

Avafoto: Kuvatõmmis videost

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.