iPhone’iga Eestis häirekeskusesse helistades nähakse peagi su täpset asukohta

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

2016. aastast alates on Androidiga seadmetelt numbrile 112 tehtud kõnede puhul näha ka helistaja täpne asukoht. Sama võimalus jõuab sel kevadel ka Apple’i seadmetesse.

AML (advanced mobile location) on süsteem, mis saadab häirekeskusele ka seadme asukoha. Google aktiveeris funktsiooni juba 2016. aasta juulis, kuid Apple seda ei teinud, hoidudes kõrvale ka oma vastuseisu põhjendamisest. Hiljuti avaldatud iOS 11.3 beetaversiooniga aga aktiveeris Apple AML funktsiooni, mis kevadel koos iOS-i uuendusega kõigi kasutajateni jõuab.

“Androididega võtsime 2016. aasta suvel selle süsteemi Eestis kasutusele, olime muuseas kõige esimesed maailmas, kes selle täies mahus kasutusse võtsid. Lahendus iseenesest on umbes viis aastat tagasi UK-s välja mõeldud,” selgitas häirekeskuse kommunikatsioonijuht Sigrid Karu Geeniusele.

“Oleme survestanud ja oodanud, et Apple ka sama tehnoloogia kasutusse võtaks. Alates kevadest, kui tuleb turule iOS versioon 11.3, on meil võimalik täpsemalt positsioneerida ka neid abivajajaid, kes valivad 112 oma Apple’i telefonist ja kes on uuendanud versiooni vastavaks,” lisas Karu.

AML on kasulik näiteks juhtudel, kui inimene ei oska ise selgitada, kus ta asub, või pole ta seda lihtsalt võimeline ütlema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.