Turvaline tehnika

Kuidas aastavahetust tehnika abil turvaliselt veeta?

new-years-evesilvester-2015-fireworks-picjumbo-com.jpg

Aastavahetus on peagi käes ning sellega kaasnevad enamasti suured rahvamassid kesklinnas ning tavapärasest rõõmsamas meeleolus inimesed.

Kahjuks on aastavahetused tihtipeale tuntud ka selle poolest, et rõõmsas meeleolus inimestega juhtub õnnetusi või muid ebameeldivusi. Selliste olukordade vältimiseks tasub tehnikaseadmed appi võtta ning paari head nõuannet meeles pidada.

Levi

Esiteks tasub aastavahetust pidades mõelda mobiililevi olemasolu peale. Suurtes rahvamassides aega veetes võib see kergelt kaduda ning sõpru telefoni teel kätte saada võib olla keerukas. Sellisel juhul on hea lahendus leppida kokku kindlad ajad ning kohtumiskohad, et üksteist mitte ära kaotada.

Soovi korral võib minna sammu võrra kaugemale ning muretseda spetsiaalse seadme, mis toimib justkui kasutaja isikliku mobiilimastina. Kui selline muretseda ka sõbrale, siis saad ükskõik kui suures rahvamassis temaga muretult suhelda. Sellised seadmed nõuavad siiski arvestatavat rahalist investeeringut.

Mõtle andurite peale

Jõuluaeg on küll möödas, kuid paljudel inimestel on jätkuvalt kodudes kuused. Erinevus jõuluajaga on aga see, et praeguseks on need juba tükk aega soojas toas kuivanud.

See muudab need äärmiselt tuleohtlikuks ning korralike suitsu ja vingugaasiandurite olemasolu pidude ajal on aktuaalsem kui kunagi varem. Juhendi olemasoleva suitsuanduri töökorra kontrollimiseks leiab siit. Lisaks sellele tasub ka lähedaste ning eakamate sugulaste kodudes ringi vaadata ning aidata ka neil vajalikud andurid üles seada.

Foto: Scanpix/PM/Sander Ilvest

Ilutulestikuga tasub olla ettevaatlik

Lisaks suitsuanduritele tuletab Päästeamet inimestele meelde, et ilutulestikku kasutades tasub olla ettevaatlik. Pole haruldased juhtumid need, kus kehvasti paika sätitud rakett ümber kukub ning inimeste sekka lendab. Seega tasub ilutulestiku juures meeles pidada järgmisi nõuandeid:

  • Ilutulestik tuleks asetada lagedale alale ning kindlale alusele.
  • Rakette ei tohiks lasta rõdult või käest ning kindlasti tasub jälgida ka selle suunda.
  • Peale süütamist tuleks minna raketist eemale ohutusse kaugusesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.