Turvaline tehnika

Oluline lugemine: kuidas kontrollida, kas kodune suitsu- või vingugaasiandur ikka töötab?

Foto: Scanpix/PM/Sander Ilvest

Talvised ilmad on peagi käes ning koos sellega kaasneb loogiliselt ka vajadus enda kodu soojas hoida. Seega köetakse ahjud kuumaks ning kodused radiaatorid keeratakse maksimumi peale. See aga võib tekitada tuleohtu, mistõttu tasub igal juhul olla kindel, et kodused andurid ikka töötavad.

Kontrollimine on imelihtne

Õnneks on suitsuanduri kontrollimine äärmisel lihtne. Selleks on anduri peal nupuke, mille juures on tihtipeale ka tekst, näiteks “Test”. Seda tuleb mõned sekundid all hoida, peale mida peaks andur laskma veidi häiresignaali. Kui kõik nii läheb, siis on anduriga kõik korras ning muretsemiseks pole põhjust. Kui aga andur häiresignaali ei anna, siis võib olla midagi valesti. Kõige lihtsam on tõenäoliselt tühi patarei, mille saab kerge vaevaga ära vahetada. Kui ka see tulemust ei anna, siis tasub kaaluda juba anduri vahetamist.

Teine oluline andur, mille peale mõelda tasub, on vingugaasiandur. Seda põhiliselt seetõttu, et seade muutub osades Eesti kodudes kohustuslikuks alates 2018. aasta jaanuarist. See peab olema paigaldatud kõikidesse ruumidesse elamus, kus asub korstnaga ühendatud gaasiseade.

Ka vingugaasianduri kontrollimine toimib samal põhimõttel. Üles tuleb leida sellel olev nupuke, seda pisut all hoida ning kuulata häiresignaali. Täpsemaid juhiseid ning infot vingugaasianduri kohta leiab siit.

Info selle kohta, kui tihti suitsu- või vingugaasiandurit kontrollima peaks varieerub, kuid üldiselt paistab, et seda tasuks teha vähemalt kord kuus.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.