Oluline lugemine: kuidas kontrollida, kas kodune suitsu- või vingugaasiandur ikka töötab?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Scanpix/PM/Sander Ilvest

Talvised ilmad on peagi käes ning koos sellega kaasneb loogiliselt ka vajadus enda kodu soojas hoida. Seega köetakse ahjud kuumaks ning kodused radiaatorid keeratakse maksimumi peale. See aga võib tekitada tuleohtu, mistõttu tasub igal juhul olla kindel, et kodused andurid ikka töötavad.

Kontrollimine on imelihtne

Õnneks on suitsuanduri kontrollimine äärmisel lihtne. Selleks on anduri peal nupuke, mille juures on tihtipeale ka tekst, näiteks “Test”. Seda tuleb mõned sekundid all hoida, peale mida peaks andur laskma veidi häiresignaali. Kui kõik nii läheb, siis on anduriga kõik korras ning muretsemiseks pole põhjust. Kui aga andur häiresignaali ei anna, siis võib olla midagi valesti. Kõige lihtsam on tõenäoliselt tühi patarei, mille saab kerge vaevaga ära vahetada. Kui ka see tulemust ei anna, siis tasub kaaluda juba anduri vahetamist.

Teine oluline andur, mille peale mõelda tasub, on vingugaasiandur. Seda põhiliselt seetõttu, et seade muutub osades Eesti kodudes kohustuslikuks alates 2018. aasta jaanuarist. See peab olema paigaldatud kõikidesse ruumidesse elamus, kus asub korstnaga ühendatud gaasiseade.

Ka vingugaasianduri kontrollimine toimib samal põhimõttel. Üles tuleb leida sellel olev nupuke, seda pisut all hoida ning kuulata häiresignaali. Täpsemaid juhiseid ning infot vingugaasianduri kohta leiab siit.

Info selle kohta, kui tihti suitsu- või vingugaasiandurit kontrollima peaks varieerub, kuid üldiselt paistab, et seda tasuks teha vähemalt kord kuus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.