Turvaline tehnika

Mercedese päästerakendus näitab päästjatele, kuidas inimest autost välja aidata

mercedes_benz_rescue_assist.jpg

Mercedes-Benz uuendab oma autodele mõeldud päästerakendust, mille abil saavad päästjad vajadusel autost 3D-pildi, mille abil saavad nad ka liitreaalsuse seadmetega inimeste päästmist paremini kavandada.

Juba pikemat aega on Mercedes-Benz paigaldanud autodesse skanneeritavaid QR-koode. Asja mõte on selles, et õnnetuse korral oleks päästjatel olemas kiire viis, kuidas saada teada auto täpne mudeliinfo, mida neil päästetöödeks vaja. Senini on selle jaoks kasutatud Rescue Assist mobiilirakendust, mis skanneerib mainitud koodi.

Nüüd on rakendusse saabumas uuendus, mis loob päästjatele 3D-pildi ning rakendab ka augmenteeritud reaalsuse lahendusi. See peaks aitama õnnetuskohta saabuvatele päästjatele olukorrast veel parema pildi luua.

Allolevast videost võib näha, kuidas rakendus seni on toiminud.

Liitreaalsus loob päästja nutiseadmessepildi, kus päriselt ümbruses olevad objektid on näidatud koos sõiduki virtuaalsete osadega.Rescue Assist rakendus uuenduse liitreaalsuse abil näebpäästja näiteks neid sõiduki osi, kust jooksevad kütusevoolikud, et saaks nende kahjustamist vältida. Samuti saab lahendus kiirelt näidata, kus asuvad elektrilised seadmed, juhtmed ja akud.

Rakendus hakkab lisaks mainitule kuvama ka olulist päästeinfot, mis on kohandatud iga konkreetse automudeli jaoks. Lõppkokkuvõttes peaks see info aitama päästjatel planeerida, kuidas õnnetuse korralMercedese autost kõige paremini inimenevälja aidata.

Fotod: Daimler

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.