Moskva päästjate elude eest hakkasid hoolitsema nutikad randmerihmad

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Sergey Ponomarev/Scanpix

Moskva päästjate elu on nüüd veidi turvalisem tänu nutikale randmepaelale, mis jälgib nende tervisenäitajaid ning asukohainfot.

Randmele kinnitatav seade edastab GPSi ja Glonassi abil kogutud asukohainfot pidevalt häirekeskusesse ning käivitab alarmi, kui päästja pole 30 sekundit end liigutanud. Kontrollkeskusesse jõuab alarm ka siis, kui päästja kaotab teadvuse või tunneb end halvasti. Kui häire automaatselt ei käivitu, saab päästja selle käsitsi käivitada, saates selle nii kontrollkeskusesse, kui ka lähedal asuvate kolleegide seadmetesse.

Nutikas randmerihm on võimeline ka sõnumeid vastu võtma, päästekorraldajad saavad võimaluse päästjatele saata lühisõnumeid, mis nende randmetele kuvatakse, lisaks teatavad randmerihmad automaatselt näiteks liiklustingimuste muudatustest ning muutustest päästeplaanis.

Nutirihmad kasutavad info vahendamiseks mobiilset pääsupunkti, mis suuremate õnnetuste korral üles seatakse. Nende tööraadius selle ümber on umbes kolm kilomeetrit, mida on võimalik laiendada kuni 50 kilomeetrini, kasutades täiendavaid saatejaamu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.