Turvaline tehnika

Neli asjade internetil põhinevat suitsuandurit, mis su kodu ohutumaks muudavad

Foto: Scanpix/PM/Sander Ilvest

Ajal, kus asjade internet on aina enam võimust võtmas, ühenduvad internetti ka turvalisuse eest vastutavad seadmed, nagu suitsuandurid, CO2-andurid, häiresireenid ja liikumist tuvastavad süsteemid. Seeläbi pakuvad need rohkem turvalisust ja võimalust saada ohuolukorrast teada ka kodust eemal olles. Siin on mõned nutikad suitsuandurid, mis laias maailmas välja on mõeldud.

Nest Protect

Nest on asjade interneti maailmas üsnagi tuntud nimi. Alguses nutika termostaadiga tuntuks saanud firma toodab aga ka suitsu- ja CO2-andureid, mis suhtlevad internetiga. Sellel on mitmeid eeliseid – häire korral saadab andur nutiseadmesse teate ning sul on võimalik valehäire korral see tühistada. Samuti annab rakendus teada suitsuanduri patareide olukorrast nii, et saad need õigel hetkel välja vahetada. Kui elad suures majas ja sul on mitu Nesti suitsuandurit, annavad kõik andurid korraga häirest teada, kusjuures andur oskab rääkida ja öelda, millises ruumis häire on.

Suitsuanduri nutikad funktsioonid ei toimi, kui näiteks enne häire saabumist on ära põlenud wifi-ruuter ja internetiühendust pole.

Nesti tooteid Eestis ametlikult veel ei müüda.

Kidde RemoteLync Monitor

See seade pole otseselt suitsuandur, vaid vahejaam suitsuanduri ja interneti vahel. Kui sul on mitu suitsuandurit, ei pea sa neid kõiki nutikate andurite vastu välja vahetama. Kidde seade paigaldatakse seinale ja see kasutab mikrofone, et kuulata suitsuandurite piiksudele spetsiifilisi sagedusi. Kui see piikse kuuleb, saadab see su nutiseadmele teate. Loomulikult ei ole nõndaviisi võimalik oma nutiseadmest alarmi välja lülitada ega saada teada, milline on anduri akude seis, kuid paljude andurite korral on Kidde abiks.

Roost Smart Battery

Ka Roost on välja töötanud seadme, mis võimaldab sul muuta vana suitsuandur nutikaks ilma andurit ennast välja vahetamata. Tegu on hoopis nutika suitsuanduri patareiga, mis ühendub wifisse ja kuulab suitsuanduri sees, kas see piiksub või mitte.

Roosti eeliseks on, et ta töötab kindlalt kõigi anduritega, mille sisse ta paigaldatud on, eelnevalt mainitud Kidde seade kuuleb andureid vaid ühel korrusel. Loomulikult annab Roost rakenduses teada oma laetuse tasemest, seega teab kasutaja, millal tuleks patarei välja vahetada. Kui suitsuandur on ainult patareitoitega, saab Roosti abil häire rakendusest ka vaigistada. Roost toimib ka populaarse veebipõhise automatiseerimisplatvormiga IFTTT.

Fibaro suitsuandur

Kui su kodus on rohkem kui üks asjade interneti seade, mis suhtleb teistega üle populaarse Z-Wave võrgu, vajad ka Z-Wavel toimivat suitsuandurit. See andur annab lisaks piiksumisele häirest teada ka signaaliga Z-Wave võrgus nii, et häire korral on automaatselt võimalik välja lülitada küte, sulgeda aknad ning peatada ventilatsioon. Lisaks sellele toimib andur ka termomeetrina nii, et saad sellega tavaolukorras mõõta toa temperatuuri.

Seade on müügil ka Eestis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.