Enamjaolt on päästesõidukid üsna ühesugused. Tuletõrjeautod on suured kandilised masinad, katusel redel ja voolikud. Samas leiab maailmast väga omapäraseid päästesõidukeid, mis panevad kulmu kergitama.
Pisike tuletõrjuja
Heaks esimeseks näiteks on see pisike tuletõrjeauto, mida on inimesed näinud Kanadas. Selgub, et tegu pole siiski väljakutseteks kasutatava päästesõidukiga.
Selle asemel kasutavad Nobletoni tuletõrjujad pisikest sõidukit pigem lastele näitamiseks. See on hea viis noortes huvi äratamiseks ning sobib lastele ka suuruse poolest.
Hirmuäratav tuletõrjetank
See masin on aga eelmise variandi täielik vastand. Masin hüüdnimega Big Wind ehk Suur Tuul näeb välja rohkem nagu robot mõnest ulmefilmist,kui päästemasin. Siiski on tegu tuletõrjeautoga. Masina aluseks on teise maailmasõja aegne T-34 tank, mille peale on paigutatud kaks Mig hävitaja reaktiivmootorit ning mootorite külge veetorud.
Tule kustutamiseks käivitatakse mootorid ning paisatakse mootorite ettevesi. Seejärel käivitatakse mootorid. Tulemuseks on suure kiirusel liikuv veeaur, mis tule kustutab. Linnatänavatel sellist masinat muidugi ei näe. Küll aga kasutati seda näiteks 1991. aastal Kuveidis põlevate naftakaevude kustutamiseks.
Kiirabi ja tuletõrje hübriid
Enamjaolt on kiirabil ning tuletõrjel oma masinad, millega päästetöid tehakse. Samas on olemas ka sõiduk, mis ühendab mõlemad. Tegu on nii tuletõrje- kui kiirabiautoga.
Põhimõte seisneb selles, et masin näeb välja üsna tavalise tuletõrjeauto moodi. Lihtsalt selle keskel on eraldi ruum, mis toimib kiirabiautona. Sees on vajalik varustus ja tehnika. Ülejäänud auto toimib tuletõrjeautona ning ees on kabiin juhi jaoks.
Tuletõrjetank tsiviilolukordadeks
Kui eelnevalt võis jääda mulje, et tankilaadseid masinaid tavalised tuletõrjujad ei kasuta, siis tegelikult päris nii pole. Hiinas on näiteks kasutusel Type 69 lahingtankil põhinevad tuletõrjesõidukid, mida kasutatakse ohtlike tulekollete kustutamiseks.
Näiteks on masin mõeldud kasutamiseks keemiatehastes. Eeliseks on ka see, et masinaga saab korraliku soomuse tõttu vajadusel ka läbi väiksemate tulekollete sõita.
Saab ka sportautoga
Kõik eelmised näited on olnud üsna suured ja kohmakad. Samas ei pea see nii olema. Dubais on kasutuselhoopis palju väiksemad ja kompaktsemad lahendused. Täpsemini kasutab sealne päästeteenistus sportautosid Cherovlet Corvette C6 ja C7.
Idee on jõuda õnnetuspaika kiiremini kui tavapärase suure tuletõrjeautoga. Auto on varustatud ka reaalsete tulekustutusseadmetega, mis asuvad sõiduki pagasiruumis.