Turvaline tehnika

Selle raami abil saab tavalisest DJI droonist teha professionaalse päästevahendi

625x465_15076210_8993488_1471901862.jpg

DJI droonid on head ning töökindlad, kuid selleks, et need päästetöödel efektiivselt kasutusele võtta, võib neid olla tarvis muuta. Selle juures tuleb appi EXO 1 liides, mille abil saab drooni palju multifunktsionaalsemaks muuta, kirjutabTechCrunch.

EXO 1 raam lisab droonile hulgaliselt GoPro kaamerate jaoks mõeldudkinnituskohti, mida saab lisaks kaamerate kinnitamisele kasutada ka muu lisavarustuse jaoks, kui need kasutavad GoPro jaoks loodud kinnituslahendust. Seega saab raami külge lisada näiteks väikeseid tulesid, mis aitavad päästjatel pimedas lennates paremini näha.

Peale tehnoloogilise lisavarustuse kandmisele võimaldab EXO 1 raam droonil ka väiksemaid pakke vedada. Selleks kasutab see lihtsat kinnitusklambrit ja magneteid.

Tänu magnetitele ei pea droon paki kohale toimetamiseks maanduma, vaid inimene, kelle juurde drooniga lennatakse, saab saadetise selle küljest lihtsalt ära tõmmata. Päästeolukorras on sellest kasu, kui kinni jäänud inimesele on vaja viia süüa,esmaabivahendeid või muid väiksemaid esemeid.

Raam valmis DJI ning 3D-printimise ettevõtte Shapeways konkursi raames, mille eesmärgiks oli näidata, mida suudavad DJI droonid ning Shapeways teha.

Kuigi raamil oleks ilmselt kõige rohkem kasutust päästetöödel, saavad selle endale ostakõik soovijad. Hinnaks on sellel veidi üle 130 dollari.

Fotod: Shapeways

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.