Turvaline tehnika

TJA hoiatab: miks ei tasu Hiinast odavaid jõulutulekesi tellida

Tehnoloogiajastu tulemisega on hakanud kaduma trend, kus jõulupuul või kodus süüdatakse ohtralt küünlaid ning pigem on nende töö üle võtnud elektrilised jõulutuled. Väga soodne on tellida jõulutuled mõnest Hiina veebipoest, aga nende puhul on väga oluline otsida tootelt õigeid märgistusi.

Vaja on CE märgistus

Tehnilise järelvalve ameti tööstusohutuse teenistuse juhataja Ingrid Teinemaa selgitas täna Vikerraadios, et jõulutulede ostmisel tuleks neid alati kontrollida. Neil peab olemas olema CE märgistus ning need peavad olema ka sobilikud Eestis kasutatava elektrivõrgu jaoks.

Seega Hiinast tulukesi tellides tuleks paluda kinnitust erinevate nõuete kohta, kuna nende puudumisel võivad need tolli kinni jääda ning seega jääb ka klient rahast ilma. Kui aga jõulutuled peaksid kohale jõudma, võivad need koduses majapidamises ohtlikus osutuda, kuna need ei pruugi vastata Euroopa nõuetele.

Niisamuti nagu on oluline jõulutulede ostmisel tootele tähelepanu pöörata, tuleb neid kontrollida ka enne kasutamist. Tuleks vaadata, kas juhtmed on terved ning  tuled ei oleks vigastatud. Kui aga tulede vooluvõrku lülitamisel on tunda kärsahaisu, tuleks tuled pistikust kohe eemaldada.

Viimaks on oluline ka vaadata, et õues kasutataks vaid välitingimuste jaoks sobilikke tulesid. Siseruumidesse mõeldud tuled õues ei tööta ning võivad põhjustada lühise, mis vanema elektrisüsteemiga majas võib osutuda äärmiselt ohtlikuks.

Kuula pikemalt siit.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.