Turvaline tehnika

Vahva lugu, kuidas droon päästis uputuse lõksus olnud mehe elu

avafoto_droon_kuvatommis.png

Droone on võimalik kasutada paljudes erinevates olukordades ning üles on kerkinud palju küsimusi ka turvalisusest ning sellest, kuidas droonid ohtlikud võivad olla.

Siiski võib neist olla teinekord ka palju abi, nagu näiteks Chris Williamsi puhul, kes õnnestus päästa üleujutuse lõksus olevast majas just tänu droonile.

Kogu see uskumatu lugu juhtus USA-s North Carolina osariigis, kus laupäeva õhtul jõudis maismaale orkaan Matthew ning tõi endaga kaasa suure üleujutuse.

Üleujutuse tõttu jäi enda majja lõksu Afganistanis missioonil käinud sõjaveteran Chris Williams, kes ärkas laupäeva õhtul kella kümne paiku selle peale, et vesi oli üle ujutanud kogu tema maja alumise korruse. Lisaks Williamsile oli majals lõksus ka tema vana koer, kes ei olnud suuteline ujuma.

Mitme tunni möödudes ei olnud päästet tulnud ning kehva telefonilevi tõttu ei õnnestunud kätte saada ka päästeametit. Siiski õnnestus mehel suhelda Facebook Messengeri kaudu enda venna Craig Williamsiga. Lõpuks õnnestus kätte saada ka päästeteenistus, kui sealt öeldi Chrisile, et päästet veel praegu tulemas ei ole.

Seejärel sekkus loosse teine Afganistani sõja veteran, kes ei tundnud ei Chrisi ega Craigi. Quavas Hart oli otsustanud pärast missioonilt naasmist hakata tegelema droonivideograafia ning -fotograafiaga. Näinud uudistest üleujutust, otsustas Hart seda drooniga filmima minna.

Mees lennutas enda drooni üleujutatud alade kohal ning tegi pilte. Seejärel postitas Hart pildid nii Twitterisse kui Instagrami teemaviitega #HopeMills ja #HurricaneMatthew.

Üks fotodest oli selline:

Samal ajal Texase osariigis otsis Chrisi vend Craig informatsiooni üleujutuse kohta sotsiaalmeediast. Kui mees nägi ülal olevat pilti, saatis ta selle enda lõksus olevale vennale Chrisile naljatades, et vähemalt pole Chrisi olukord nii hull kui pildil.

Selgus aga, et pildil olev parempoolne maja on see sama, milles Chris lõksus oli.

Craig võttis kohe Twitteris ühendust foto teinud Quavas Hartiga öeldes, et pildil olnud majas on lõksus tema vend. Peale mõningast vestlust Craigiga oli Hartile selge, et midagi tuleb ette võtta.

Mees plaanis alguses minna Chrisile appi enda paadiga, kuid siis märkas Hart riikliku päästeagentuuri FEMA paati liikumas. Hart püüdis drooniga päästjate ümber lennates nende tähelepanu ja lehvitas neile. Kui päästjad temani jõudsid rääkis ta neile ära loo lõksus olevast Chris Williamsist ning palus päästjatel liikuda drooni järel.

Järgmisena juhataski Hart päästjad enda drooni abiga Chrisi majani ning mees ja koer pääsesideluga.

Seega täpselt nii võibki olla palju abi juhuslikust drooni lennutamisest, kui sellele lisada sotsiaalmeedia ja ports juhuslikku õnne.

Siin on ka ülevaatlik video juhtumist:

Avafoto: Kuvatõmmis

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.