Turvaline tehnika

Viis lahedat võimalust koos lastega tuleohutuse õppimiseks

Kaader Päästeameti videost "Tulest targem"

Tuleohutuse selgitamine lastele võib olla keeruline. Ohtusid ei tajuta veel õigesti ja kõik ei jää alati esimesel korral meelde. Õnneks leidub mitu toredat nutilahendust, mis aitavad lastel kinnistada, kuidas tulekahju ära hoida ja mida tulekahju korral teha. Mitmed meie poolt pakutud rakendused on küll inglise keeles, kuid ka nendest on abi, kui neid koos lapsega kasutada ja mängides selgitada.

Help Mikey Out

Rakendus "Help Mickey Out"

Help Mikey Out on rakendus, mis õpetab tulekahju korral käituma. Öösel hakkab järsku suitsuandur piiksuma ning Mikey ärkab oma toas. Sinu ülesanne on valida, mida ta tegema peab, et olukorrast tervena välja tulla.

Rakendus võimaldab läbida mitut erinevat olukorda ja aitab lastele selgitada, miks on vaja näiteks enne ukse avamist kontrollida, ega see kuum ei ole.

Saadaval nii iOS-ile kui ka Androidile.

Sparky’s Brain Busters

Rakendus "Help Mickey Out"

Sparky’s Brain Busters õpetab tuleohutusega seotud informatsiooni viktoriini vormis ja on ka vanematele lastele (ning lapsemeelsetele) täiesti sobilik. Lisaks tuleohutusele õpetatakse teisigi huvitavaid teemasid.

Kuna võimalik on valida mitme raskusastme vahel, saab väiksemate lastega mängides valida veidi kergemaid küsimusi ja sealt edasi raskematele minna.

Saadaval nii iOS-ile kui ka Androidile.

Sparky’s Birthday Surprise

Rakendus "Help Mickey Out"

Sparky seerias on mitu rakendust, mis tuleohutuse teemat kajastavad. Birthday Surprise on interaktiivse raamatu vormis tehtud rakendus, mis räägib loo sellest, kuidas Sparky läheb kooli lastele tuleohutusest rääkima.

Need, kelle lapsed inglise keelt oskavad, võivad rakendusel lasta kogu loo ette lugeda. Kui keel veel päris suus ei ole, võib seda ise tõlkides lapsele ette lugeda.

Saadaval nii iOS-ile kui ka Androidile.

Burny’s Fire Safety App

Rakendus "Help Mickey Out"

Burny’s Fire Safety App võimaldab kontrollida lõbusat põtra ja karu aidates neil tulekahju eest turvaliselt õue pääseda ning oma kodu ohutumaks muuta. Rakendus on küllaltki lihtne ja sobib õppimiseks pigem koos väiksema lapsega. Kasulikke juhtnööre leiab sealt aga mitmeid.

Saadaval nii iOS-ile kui ka Androidile.

Päästeameti multikad

https://youtube.com/watch?v=videoseries%3Flist%3DPL467E3936FA80AEF6

Viimane soovitus polegi rakendus vaid hoopis Päästeameti kogutud multifilmid tule- ja veeohutusest. Kuna valitud rakendused on kõik inglisekeelsed, tasub pärast nendega mängimist saadud teadmised ka kindlasti eesti keeles üle vaadata. Päästeameti multikate playlist YouTube’is sobib selleks suurepäraselt. Videod räägivad suitsuanduritest, sellest, miks ei tohi tikkudega mängida ja mida tulekahju korral tegema peab.

Foto: Tulest targem multifilm/Päästeamet

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.