Turvaline tehnika

Vöö külge kinnitatav nutikas turvapadi peaks kukkumise tagajärjed kergemaks muutma

Keegi meist pole kaitstud selle eest, et tähelepanematusest või halbade asjaolude kokkusattumusel kukkuda võime. Vanematel inimestel võivad sellised õnnetused olla karmide tagajärgedega, mistõttu pakutakse nende tagajärgede pehmendamiseks erinevaid puusakaitseid.

The Verge käis CES tehnikamessil testimas Helite nimelise ettevõtte loodud turvapadja tüüpi vööd.

Hip’Air nimeline seadeldis on sisuliselt õhkpatjadega turvavöö ja see kinnitatakse inimesele puusadele, vöö kohale. Padjad on mõlemal küljel ning seda saab kinnitada ühte pidi – valepidi pannes annab see kandjale piiksumisega sellest märku.

Seade lubab tänu sisseehitatud sensorile tuvastada kukkumise 0,2 sekundi jooksul ning kukkudes on see juba avanenud. Messil tehtud testide järgi tundus seade ka lubatustest kinni pidavat.

Taoline seadeldis suudab vähendada oluliselt suuremal määral kukkumisest tekkivat kahju võrreldes tavaliste puusakaitsmetega. Kahjuks on ka miinused. Esiteks on Hip’Air suhteliselt kohmakas vööl kandmiseks. Teiseks ja suuremaks kitsaskohaks on aga seadme hind, mis hetkel jääb 800 dollari juurde. Võrreldes tavaliste puusakaitsemetega on see ligi 16 korda kallim.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.