6 WordPressi moodulit, mida oma töös igapäevaselt kasutada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Klientide vanu veebilehti sirvides märkavad arendajad tihti, et kasutusel on palju mooduleid, mille valik on n-ö seinast-seina, kuid mille tööpõhimõte ja eesmärk on sama, kuid erinevate arendajate poolt valmis tehtud. Veebimajutuse partner Siim Suur Veebidoktorist soovitab, milliseid WordPressi mooduleid me oma firma kodulehele võiksime panna, et sellest kõige rohkem kasu oleks.

Tervitame alati erinevate moodulite kasutust, sest need vähendavad tööaega ning kui täidavad oma eesmärgi, siis ongi neid mõistlik kasutada. Kuid mooduleid kasutades peaks eelnevalt arvestama mõne olulise asjaga:

  1. Kas moodul on “kerge” või “raske”?– kas see teeb kodulehe aeglaseks või mitte, see on oluline. Kui teeb, siis võiks kasutada mõnda teist moodulit või see lasta oma vajaduste järgi arendada.
  2. Kas moodulil on piisavalt tärne? Tärnid näitavad mooduli kvaliteeditaset. Me ise alla nelja tärniga hinnatud mooduleid ei kasuta. Kui moodulil on kehv keskmine hinnang, siis tõenäoliselt seal midagi ei toimi.
  3. Kui palju on mooduli allalaadimisi? Mida rohkem, seda parem, sest siis tulevad paremini välja kõik võimalikud mooduli probleemid ja murekohad, mis tavaliselt arendaja poolt ära parandatakse.
  4. Kas moodulit on uuendatud ja kas see toimib kõige uuema WordPressi CMS´iga? Iga arendaja, kes WordPressi plugin´ide kategooriasse oma mooduli lisab, peaks seda ka edasi arendama jätkuvalt. Kas siis tegema paremaks, lisama funktsioone või parandama uuendustest tekkivaid probleeme.

Kuna WordPressi CMS ehk sisuhaldussüsteem on ülipopulaarne, vabavaraline ning ka paljud moodulid on vabavaraks loodud, siis on neid tohutult palju ning võib kergesti võib tekkida segadus, kui otsid mingit kindlat eesmärki täitvat moodulit. Seetõttu kogusime kokku kuus oma töös kasutatavat tasuta moodulit, mis on lihtsad ning täidavad oma eesmärki hästi. Äkki leiad ka ise neist abi.

Contact Form 7

(4,5* ja 5mln allalaadimist)

Igal kodulehel võiks olla kontaktivorm, mille kaudu saab külastaja teiega kontakti. Meie kasutame oma klientide kodulehti valmistades seda moodulit. Mooduli kasutamine on väga lihtne.

Kõigepealt teed omale vajaliku kontaktivormi, lisades erinevaid välju ning siis lisad selle tekkiva shortcode´i alusel lehele, kus soovid kontaktivormi kuvada. Moodul kasutab input välju ning kui kasutad mõnda ühilduvat kodulehe teemat (theme), siis tavaliselt kontaktivorm ise ka kohandab end samasse stiili, nagu kogu koduleht ise on. Kui tunned ka CSS-i, saad välju kenasti ise kohendada oma maitse järgi.

Selle mooduliga on lihtne siduda nii Google Goal´e, tekitada erinevaid broneerimissüsteeme, kasutada meililisti aadresside kogumiseks jne. Mooduliga on võimalik liita näiteks Mailchimpi lisa või Database´i lisa.

Oleme näiteks mitme kliendi jaoks võtnud selle mooduli aluseks, et teha mõni registreerimisvorm või kalendrisüsteem.

Smush

(5* ja 1+ mln allalaadimist)

Smushi eesmärk on vähendada kodulehel olevate piltide mahtu. Tänapäeval on väga oluline kiirelt allalaetav veebileht, seda aitabki saavutada piltide mahu vähendamine. Selle mooduliga on võimalik piltide mahtu vähendada üsna palju, jättes pildi ise kvaliteetseks. Installi moodul ning vajuta kompressimise nuppu. Muu töö teeb ära moodul ise.

Arenduse käigus käime me lokaalselt Mac´ile mõeldud programmis või Windowsile mõeldud programmis pildid üle ning siis vajadusel kasutame veel ka Smushi moodulit. Tihti aga kui juba arvutis oleme piltide suurust optimeerinud, pole Smushi abi enam vaja. Kõik sõltub muidugi sellest, kas oleme kliendi lehe ise arendanud või üle võtnud halduse, kus pildid on veel tihendamata.

All In One WP Security & Firewall

(5* ja 600 000 allalaadimist)

Selle mooduli tööpõhimõte on kaitsta kodulehte häkkimise eest. Kuna WordPress on nii laialt levinud, siis üritatakse WordPressi lehti ka kõige rohkem häkkida, kasutades ära erinevaid turvaauke või teisi meetodeid.

Mooduli kasutuselevõtuga saate kiirelt turvata oma kodulehte peamiste häkkimismeetodite eest. Saate määrata tavalisest erineva Login lehe aadressi, keelata kasutajate registreerimise automaatse kinnituse, lisada CAPTCHA välju, keelata kommenteerimist jne.

Installi moodul ning vaata tutvustavat videot või loe juhiseid iga tähenduse kõrval, mis moodulit seadistades kuvatakse. Kui vajad mooduli ülesseadmisel meie abi, siis anna märku, kirjutades siia.

BackWPup

(4,5* ja 600 000 allalaadimist)

See on moodul, millega saad teha automaatselt varukoopiaid lehe failidest ja andmebaasist.

Mooduli seadistamiseks soovitame kasutada FTP ligipääsu, mille kaudu saab backup´i ehk varunduse failid panna otse laadima kodulehe serverisse. Selle tulemusel saab alati nendele ligi, kui koduleht on maas. Mooduliga saab määrata ise varukoopia tegemise intervalli ja kui mitut faili soovite korraga serveris hoida.

Oleme kuulnud tihti olukordadest, kus uuendati kodulehe WordPressi platvormi või moodulit ning nüüd leht enam ei tööta. Kuna alati on jube kiire, siis peab veeb kohe korras olema. Moodul aitabki just selle vastu. Varukoopia saab hetkega taastada ning leht on taas üleval.

Saame ka varukoopia tõsta eraldiseisvale lingile, teha vajalikud uuendused seal ära ning siis on aega rohkem probleemide paranduseks ilma, et külastajatele kuvatav leht kannatada saaks.

WP Super Cache (4,5* ja 2mln allalaadimist) või

W3 Total Cache (4,5* ja 1mln allalaadimist)

Soovitame küll kahte, kuid ära mõlemat korraga kasuta! See võib kodulehe katki teha. Me ise kasutame põhiliselt oma töös nimetatutest seda teist moodulit.

Mooduli põhieesmärk on suurendada kodulehe kiirust. Siinkohal küsiksin ka, kui kiire on sinu sait? Nende moodulitega saad kiirendada hõlpsalt lehel laadimiskiirust. Antud moodulid kompressivad erinevaid faile üheks ning säilitavad brauseri vahemälus erinevaid pilte, mis aitavad lehte kiiremini külastajal alla laadida.

Enne, kui mooduliga tegelema hakkad, oleks hea, kui sul on juba esimene varukoopia tehtud, sest kui sa ei tea täpselt, mida teed, võib veebileht katki minna.

YOAST SEO

(5* ja 5+mln allalaadimist)

Vaieldamatult on see parim SEO moodul WordPressi jaoks. Mooduli eesmärk on parandada sinu Google´i otsingunimekirjade positsiooni. Selle mooduli abil saad anda oma kodulehel olevatele sisulehtedele erinevaid META tiitleid ja META kirjeldusi. Veel saad läbi selle mooduli genereerida sitemapi, mis omakorda tuleks lisada Google Webmaster Toolsi lehele.

Määrates lehel unikaalsed pealkirjad, aitab moodul parandada lehe otsingutulemusi Google´is. Olles mõelnud välja hea pealkirja, proovi sinna lisada kindlasti vajalik märksõna ja ka „CTA“ ehk call to action (üleskutse), mida inimesed kindlasti peaks tegema ja vajutama. Näiteks võiks kutsuda sellise lehepealkirjaga: „Veebimajutus | Uued serverid tagavad lehe kiiruse | Vaata lisa siit!“

Väike meelespea

Palun pea kindlasti meeles, et mida rohkem on mooduleid WordPressi lehel, seda aeglasemaks see leht läheb. Kui mõnda ei kasuta, siis eemalda see. Tühjalt pole mõtet lasta moodulil seista. Samuti kui moodulil või WordPressil tuleb uuendus, siis tee see alati kiiresti ära. Enne kindlasti tee lehest ja andmebaasist varukoopia sellesama mooduli kaudu, mida siin eespool soovitasin.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.