Veebimajutuse blogi

Ajalooline hetk: inimesed käivad telefoni ja tahvelarvutiga nüüd rohkem veebis kui arvutitega

startup-photos.jpg

Novembri seisuga on Sitepointi andmetel maailma kõige populaarsem veebilehitseja endiselt Google Chrome, seda ka nutitelefonidel, mille vahendusel külastavad inimesed internetti nüüd rohkem, kui arvutite abil.

Chrome’i kasutas arvutites ning tahvelarvutis novembris 59,22 protsentikasutajatest, oktoobris oli see number 59,39 protsenti, seega on kasutatavus väga natukelangenud. Teist kohta hoidis novembris Firefox 13,49 protsendiga ning kolmandat kohta Internet Explorer 11, mida kasutas 6,98 protsentikasutajatest.

Aastases lõikes on enim kasutajaid juurde saanud Google Chrome. 2015. aasta novembris kasutas Chrome’i 54,27 protsentikõikidest arvuti- ning tahvlikasutajatest, seega on Google’i brauserit aasta jooksul hakanud kasutama veel 4,95 protsentiarvutikasutajatest.

Suurim langus on tabanud Internet Explorer 11, mida kasutab võrreldes eelmise aastaga 3,42 protsentivähem arvuti- ning tahvlikasutajaid.

Novembri seisuga moodustab nutiseadmete abil veebi külastamine 50,62 protsentikogu internetiliiklusest, märkides esimest korda hetke, mil mobiilseadmete internetikasutus on muutunud populaarsemaks, kui interneti kasutamine veebi sirvimiseks arvuti vahendusel.

Nutiseadmetel on kõige populaarsem Chrome, mida kasutavad 43,22 protsentikasutajatest. Teisel kohal on iPhone’i brauser 17,43 protsendiga.

Täispikka statistikat saad vaadata siit.

Algne artikkel avaldati Veebimajutuse blogis.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.