Veebimajutuse blogi

Asi selgeks: mis teenused tulevad kaasa Office 365 äripakettidega?

Microsofti pilveteenuste pakett Office 365 sisaldab keskmise ja väikese ärikasutaja jaoks kolme paketti: Business, Business Essentials ja Business Premium. Kui kontoritarkvara osas pole neil suuri erinevusi (v.a see, et Business Essentials sisaldab vaid veebipõhiseid programme), siis teenuste puhul vajab juba vaatamist, milliste pakettidega mida kaasa saad.

Office 365 Business´i teenused

Kõige populaarsem ärikasutaja pakett sisaldab kuut Office´i põhirakendust, mida saab nii veebist kasutada kui ka arvutisse installida, nii nagu Business Premiumi paketiski. Pilveteenustest on olemas OneDrive, millele saab teha varukoopiaid ning salvestada kõikjalt ligipääsetavaid faile. Kohe kättesaadav on kuni 1 TB andmemahtu.

Ühe litsentsi sisse kuulub ka Office’i rakenduste installimise võimalus kuni 5 nutitelefoni, tahvelarvutisse ja PC- või Mac-tüüpi arvutisse iga kasutaja kohta.

Business ei sisalda erinevalt teistest kahest paketist 50 GB mahuga postkasti ja kohandatud domeeniga meiliaadressi ning Outlooki veebiversiooni. Samuti on puudu Intranet ja meeskonnatöö võimalused Sharepointis, veebi- ja videokoosolekute keskkond ning Microsoft Teamsi. Kui tahad grupitööd teha ühiste virtuaalkoosolekutega, peaksid valima mõne teise paketi.

Office 365 Business Premium´i teenused

Premiumis sisaldub kõik, mida Office kuni 300 kasutajaga firmale pakub. Siin on olemas lisaks teistele pakettidele veel ka Outlook Customer Manager, mida Business´i ja Business Essentials´i pakettides pole, samuti on ainukesena saadaval Microsoft Bookings äritegevuse haldamiseks, meilimajutusteenus, mis sisaldab 50 GB mahuga postkasti ja kohandatud domeeniga meiliaadressi ning Outlooki veebiversioon (see on ka Business Essentials´i paketis). Olemas on Sharepoint, OneDrive, Exchange.

Premium-paketis pole midagi puudu, mida teistel pakettidel oleks ja sellel pole. See-eest on tegemist ka kõige kallima kuutasuga paketiga.

Office 365 Business Essentials

Kui oled oma tegevuse juba täielikult pilvepõhiseks viinud ja arvutitesse kuutasuga tarkvara eraldi installida ei taha või ei saa, siis on Essentials soodne ja sobiv valik.

Nii nagu Business Premium, nii pakub ka Essentials selliseid teenuseid nagu Sharepoint, OneDrive, Outlooki jaoks Exchange´i teenust, koosolekute pidamiseks distantsilt aga MS Teamsi.

Puuduvad installitavad kontoriprogrammid, kuid nii nagu Premiumil, nii on ka Essentialsil olemas veebipõhine Outlook ja Teams videokonverentsideks. Samuti on olemas 50 GB mahuga meilipostkast ja oma domeeni võimalus.

Microsoft Planner ja Sharepoint kuuluvad komplekti.

Tegemist on kõige odavama kuutasuga paketiga, aga kui eelistad Office´i karbitoodet siia kõrvale või ainult veebipõhiseid rakendusi, siis on see soodne variant ilmselt ka kõige parem valik.

Vali omale sobiv Office 365 pakett siit.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.