Veebimajutuse blogi

Garage48 toimus rongis – koos internetipausidega tehti raudteel vajalikke häkke

Kui häkid teemakohaselt, siis peab end ka teemakohasesse keskkonda viima. Just sellepärast kogunesid Garage48 häkatoni “Hack-A-Train” ehk “Häki rongi” osalised Mariupoli, mis on Ukrainas asuv Donetski tööstuspiirkonna üks väga oluline rannikulinn. Ukraina raudtee-ettevõte Ukrzaliznytsia pakkus välja Hack-A-Train kirjade ja värvidega erivaguni, lisaks veel kaks vagunit, mis olid täis Garage48 mentoreid, korraldustoimkonda ja teisi osalisi.

Vagunid asusid sõitma Lääne-Ukraina ühe suurima linna Lvivi suunas, mis tähendas ligi 30 tundi ratastel. Seega sõiduaega oli pisut vähem, kui traditsioonilisel 48 tunni häkatonil.

Kokku tutvustati lärmakas rongis 15 ideed – meeskonnad asusid neist lõpuks ellu viima kaheksat.

Kui Eestis ollakse harjunud, et igal pool, ka rongis on vähemalt mingi kiirusega Internet, siis Ukrainas said osalised üsna pikalt viibida täielikus netipuuduses, et ilma kõrvalise abita oma ideid võidukõlbulikeks tuunida. Lisaks mürale ja netipuudusele esitas väljakutse ka ruumikitsikus, sest kuueliikmelised tiimid pidid ära mahtuma üsna väikesele pinnale.

Osa võistkondi suutsid ka öisel peatusel raudteejaamas organiseerida endale sinna kohale arenduseks vajalikke juppe, kuid ka teised seitse tiimi said pühapäeva õhtuks korralikult rööpale.

Lõpuks otsustatigi, et kõik lõpuni sõitnud on võitjad ja saavad auhinnad. Ja need võidutööd on järgmised.

SMASH on rakendus, mis aitab leida jäätmejaamu ja taaskasutuseks äraantavate materjalide vastuvõtukohti.

Style On on tegi Ukraina disaini e-poe ja online proovikabiini, kus saab e-poest ostes omale asju selga proovida.

Newtone on platvorm, mille abil ettevõtted leiavad kontakti noorte spetsialistidega.

Success Soft pakub idufirmadele ja juba stabiilsematele ettevõtetele arendusteemalist konsultatsiooni. Kui tavalised ettevõtted maksavad teenuse eest, siis idufirmad saavad tasuks oma osalust pakkuda.

Born To Clean lõi rakenduse, mis pakub kontoritele abi prügi sorteerimisel ja utiliseerimiskoha leidmisel. See aitab kontorijuhtidel palju aega kokku hoida.

Heating Carpet ehk teine Runner-Up vedas rongis juhtmeid ja kõik see nägi välja nagu üks kahtlane pommimehhanism, aga vagunisaatjad neid siiski õnneks välja ei visanud. Tegemist on seadmega või kattega, mis aitab kaasa võetud toitu soojana hoida.

Bronify, esimene Runner-Up, tegi  restoranidele laudade broneerimise äpi, millega saab erinevaid filtreid kasutades omale kohta valida väga suurest andmebaasist.

Peavõidu sai koos publikupreemiaga enda valdusse BRIEF – nende tööks oli väga hõivatud ja vähese ajaga spetsialistidele eelseadistatud uudisvoo koostamise äpp, mis aitab kõige olulisega kursis olla ilma liigselt ise allikaid otsimata. Seda nimetati ka uudiste Spotify´ks.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses