Veebimajutuse blogi

Google Chrome sai uue paroolihalduri, mis aitab keeruliste salasõnadega lihtsamalt ümber käia

parool.jpg

Hiljuti sai Google´i populaarne brauser Chrome uuenduse, millest silmapaistvaim osa on muidugi kasutajaliidese välimuse värskendamine, kuid turvalisuse seisukohalt on hoopis olulisem ka salasõnade halduri tõsine uuenduskuur, mis ei lase enam ühesuguste ja lihtsate paroolidega igal pool veebilehtedel tegutseda.

Uus Chrome´i paroolihaldus pole aga lihtsalt käskude ja keeldude juurdelisamine, vaid aitab ka kaasa keeruliste ning igal pool erinevate salasõnade kasutamisele.

Chrome pakub esimest korda mõnel uuel veebilehel registreerides salasõna sisestades ise välja automaatselt genereeritud raskesti äraarvatava parooli, mis salvestatakse turvaliselt sinu Google´i kontole. Nendes arvutites ja mobiilides, kus oled oma kontoga Chrome´i sisse loginud ja andmed on üle pilve sünkroniseeritud, on need paroolid ka kohe kasutatavad. Tegemist on piisavalt keeruliste sõnadega, mis sobivad enamuse veebikeskkondade nõuetega.

Nii ei pea enam meeldejätmiseks igal saidil sarnaseid ja lihtsalt äraarvatavaid paroole kasutama, sest kõik need on Google´i poolt salvestatud ja Chrome´i brauseris sisestatavad automaatselt.

Muidugi tegeleb Chrome vaid brauserisse sisestatavate paroolidega, oma muude rakenduste jaoks pead paroole eraldi haldama, näiteks mõne salasõnasid haldava rakendusega.

Nii näeb välja parooli genereerimine uues Chrome´i brauseris:

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.