Veebimajutuse blogi

Kas uuendada Office 2019 peale või võtta hoopis Office 365 pilveteenus?

Äsja välja tulnud Office 2019 paneb vanema Office´i kontoritarkvara kasutajad valiku ette: kas uuendada või mitte? See valik on suhteliselt lihtne, sest Office 2019 peale uuendades saab palju uusi lisavõimalusi, mida vanematele versioonidele pole ammu tulnud. Kuid tegelikult tuleks nüüd tõsiselt kaaluda ka hoopis teistsugust valikut: kas jääda traditsioonilise “karbitoodete” juurde või liikuda hoopis pilve.

Office 2016 on olnud juba aastaid üsna muutumatu, sellele tehakse pisiparandusi, kuid uuemaid funktsioone ja olulisi täiendusi ei tule. Välja tuleb vaid täiesti uus toode – seekord Office 2019, mis lisab palju uusi võimalusi ja on uusima põlvkonna kontoritarkvara. Vanasti ainult nii käiski – tuli eelmine toode hüljata ja osta uuem versioon, kuni see mõne aasta pärast taas uuenes. Liiga kaua vanemat versiooni kasutades see jääb ajast maha ning võimalused ei vasta enam tänapäeva ootustele.

Põhiline erinevus – pidevad uuendused uue toote vastu

Põhiline erinevus Office´i nn “karbitoodetel”, mida tegelikult juba ammu enam lausa füüsilises karbis ei osteta, vaid laetakse alla, ongi pilveteenusega võrreldes see, et esimene uueneb oluliselt mõne aasta tagant ja siis pead ise toote välja ostma, Office 365 aga täieneb pidevalt ja selle eest peab kuumaksu maksma.

Nii nagu eelkäijad – Office 2016 ja vanemad versioonid, pole ka Office 2019 pilvepõhine, vaid eraldi installitav tarkvara. Hea ongi see, et maksad üks kord ja võid edasi kasutada kasvõi igavesti – keegi ei küsi enam lisatasu. Kuid see esimene sissemakse on tunduvalt suurem kui igakuine pilveteenuse tasu.

Samuti saab Office 2019 kasutada ainult ühe arvuti peal (Office 365 litsentsid lubavad tavaliselt ühel kasutajal installida allalaetavad kontoritarkvarad mitmesse arvutisse).

Lisaks sellele on Office 2019-l ja Office 365-l ka muid erinevusi, ehkki praegu on need väiksemad kui näiteks aasta pärast, sest Office 2019 sisaldab hetkel kõige uuemaid täiendusi ja parandusi, mis on juba olemas ka pilveteenusel. Kuude möödudes aga jääb “karbitoode” samaks, pilveteenus uueneb jooksvalt.

Mida uut on Office 2019-s

Microsoft uuendas Office 2019-t oluliselt võrreldes vanema, Office 2016 versiooniga. Nüüd on Office 2019 kasutajatel enam-vähem samad võimalused ja uuendused, mis aja jooksul Office 365 kasutajatele on jooksvalt tekkinud. Võib öelda, et mõlemad lahendused on taas jõudnud üsna samale stardiplatvormile. Seega küsimusele, kumba eelistada, on praegu kohati raske vastata, sest Word, Excel, Powerpoint ja teised rakendused muutusid palju sarnasemaks.

Näiteks on nüüd uuel Office´il ka olemas Powerpointi nn Morph ja Zoom funktsioonid, mis on efektsed lahendused liikuva slaidiesitluse tegemiseks. Excel sai juurde lisavõimalusi graafikute loomiseks, mida nimetatakse funneliks ja 2D kaardiks. Uuel Outlookil on Office 365 Groups´ide tugi, uuendatud on kontaktikaarte, lisatud on fokuseeritud põhipostkast.

Uuendusi on päris palju ja need on saadaval Office 2019-s korraga. See on ühtlasi ka mõnede jaoks Office 2019 eeliseks Office 365 ees, sest viimasega peab pidevalt taluma pisiuuendusi ning väga tihti avastavad kasutajad, et täna jälle on midagi muutunud. Konservatiivsematele kasutajatele meeldib, et kõik jääb pikaks ajaks samaks ja siis võib karbitoode isegi sobivam olla.

Millega Office töötab?

Uus Office 2019 töötab Windows 10 peal. Kui sul on vanem Windows või kasutad muid platvorme, siis pole selle kontoripaketiga midagi teha. Kui aga Windows 10 ongi see, mida kasutad, siis on see tarkvara igati sobiv.

Kui aga kasutad erinevaid platvorme ja Windows 10 pole ainuke valik (või pole üheski arvutis kasutusel), saad Office 365 teenust ikkagi kasutada, sest pilvepõhised kontorirakendused töötavad kõigis levinud brauserites. Andmed saad salvestada pilve ja neid pole vaja hoida eraldi arvutis.

Seega – kui oled Office 2016 või veel vanema Office´i kasutaja, siis tasuks nüüd teha hüpe uue põlvkonna Office 2019 peale, kuid veelgi tõsisemalt tuleb kaaluda, kas poleks aeg juba pilveteenustele üle kolida, millega ei pea enam järgmist Office´i paketti ära ootama. See ju saabub alles aastate pärast. Kõik uuendused on pilve-Office´is kohe olemas ja erinevus praeguse Office 2019-ga suureneb iga kuuga, sest viimane enam ei uuene, pilveteenus aga uueneb.

Osta Office 365 siit, kui oled pilveteenuseks juba valmis.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.