Veebimajutuse blogi

Kuidas pildid palju väiksemaks saada kvaliteedis kaotamata? Uus veebirakendus aitab

Ehkki internetiühendused on väga kiireks läinud, mängib endiselt olulist rolli kodulehe failide allalaadimise suurus – palju graafilist sisu tähendab, et vaatamata veebi kiirusele suudetakse see maht ikka ära kasutada ning tuleb hakata mõtlema oma piltide ja graafiliste elementide mahu vähendamisele. Selleks on nüüd uus lihtne veebiäpp: Squoosh.app.

Tegemist on avatud lähtekoodiga rakendusega, mida saab kasutada otse veebis. Laed oma pildi üles (toetatud on JPG, MozJPEG, WebP ja PNG), saad hulga brauseris käivitatavaid nuppe ja funktsioone ning võid ise liugurit liigutades vaadata, kas oluliselt vähenenud mahuga pilt on endiselt sama hea kvaliteediga, kui originaalis.

Pärast pilditöötlust võid selle brauserist omale arvutisse tagasi laadida ja kasutada veebis hoopis väiksemal kujul. Kokkuvõttes tähendab see, et koduleht laeb kasutajate arvutitesse kiiremini, saab sellega Google´i poolt parema hinnangu ning on otsingutulemustes eespool. Samuti saavad aeglasema ühendusega mobiilibrauseri kasutajad kodulehe kiiremini telefoniekraanile. Seega tasub proovimist.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.